Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes vagy munkanélküli,...

Gyes vagy munkanélküli, melyik érné meg jobban? Mikor vehetném igénybe a munkanélkülit?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyeden vagyok, de a munkahelyem lehetséges, hogy hamarosan megszűnik. Ha a gyes alatt szűnik meg, akkor megérné akkor inkább munkanélkülit kérni a gyes helyett? Vagy a munkanélküli a gyes lejártával is kérhető(pl.ha előtte hónapokkal megszűnt a cég)?
2013. okt. 18. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
A munkanélküli csak 3 hónap.
2013. okt. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt tudom. Úgy gondoltam, hogy a gyest majd lemondom arra a 3 hónapra, míg jár az álláskereseti mikor megszűnik a cég. Majd ha lejár a 3 hónap akkor újra gyesre megyek. Így lehetne?
2013. okt. 18. 15:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérhető a gyes lejárta után, és az érné meg jobban neked,, mert így a gyest teljes egészében ki tudod használni.
2013. okt. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Gyes lejárta előtt nem kérhető? Utána már dolgozni szeretnék menni(valószínű, hogy találok is). Csak amíg a bölcsibe beszoktatás megy, addig inkább munkanélkülire mennék.
2013. okt. 19. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!