Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen ellátásokat kaphatok?...

Milyen ellátásokat kaphatok? Mikor kell beadni a kérelmeket?

Figyelt kérdés
2013 decemberre várjuk a babát. 2012 május óta nem volt munkaviszonyom! Se munkanélküli segélyt se jövedelempótló támogatást nem kaptam azóta mert állítólag nem volt meg a megfelelő napszámom. Holott 14 év munkaviszony van a hátam mögött. Azóta sem kapok semmit...Az egyszeri anyaságira illetve a gyedre és a családira mikor kell beadni az kérelmeket?
2013. okt. 21. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos csak gyes plusz családi pótlék fog járni.
2013. okt. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Anyaságira és családi pótlékra csak akkor, ha megszületik a baba. Mert kell a kicsi tajszáma is hozzá.
2013. okt. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első voltam, egyszeri anyaságit és családi pótlékot szülés után igényelheted.
2013. okt. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak gyes és családi fog járni, ami 25650 +12200 = 37850 ft

A kérelmeket a baba megszületése után kell beadni, mert ahhoz kellemek a baba papírjai is.

2013. okt. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És az kb. mennyi havonta?
2013. okt. 21. 13:47
 6/9 A kérdező kommentje:
Okés már látom! :) Köszönöm szépen!! :)
2013. okt. 21. 13:47
 7/9 A kérdező kommentje:
Az egyszeri anyaságira jogosult vagyok?
2013. okt. 21. 13:53
 8/9 anonim ***** válasza:

gyes, csp fog járni, gyed nem

egyszeri anyasági akkor, ha a kis könyvedben lesz 4 pecsét az orvosodtól és erről kapsz szülés után a kórházban igazolást, ezt kell majd beküldeni

nem értem, hogy 14 év után miért nem kaptál, talán nem voltál bejelentve? Vagy nagy kihagyások voltak? A 3 támogatásra szülés után tudod beadni a kérelmet.

2013. okt. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem volt kihagyás...2011-ben voltam munkanélkülin de ott sem maradt ki 1 nap sem. Pénteken kiléptettek a munkahelyemről...hétfőn jelentkeztem a munkaügyi központban. Letelt a 90 nap és ugyanúgy vissza is léptem. Pénteken visszamondtam a munkanélkülit és hétfőn aláírtam a munkaszerződésemet! Ezért nem értem én sem, hogy miért nem kapok egy fillért sem azóta! :(
2013. okt. 21. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!