Szerintetek jövőre változik valami az örökbefogadás rendszerében? Ma elképedtem, egy 2012-es pdf-et találtam a tegyesz oldalán és abban azt írták, hogy 2007/2008as kérelmeket dolgoznak fel!

Figyelt kérdés
2013. okt. 3. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
A örökbefogadás minimum 4-5 év.
2013. okt. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen változásra gondolsz? Lesz új ptk pl, ami érinti az örökbefogadást is. Az pedig hogy ki mennyit vár nagyban függ attól hogy hol várakozik és milyen elvárásai vannak.
2013. okt. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam, hogy 2014-től minden 12 éven aluli gyereknek családban kell élnie.
2013. okt. 4. 13:35
 4/5 anonim ***** válasza:
De ez nem azt jelenti, hogy kevesbbet kell majd várni gyerekre, mert az örökbe adható gyerekek továbbra is nagyon kevesen vannak. Arról van szó, hogy a nagy létszámú intézeteket számolják fel, és a 12 éven aluliak nevelőszülőkhöz kerülnek, de az nem örökbefogadás, csak addig vannak ott, amíg vissza nem kerülhetnek a vér szerinti családjukba.
2013. okt. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, igaza van az előttem szólónak, itt arról van szó, hogy nevelőszülőkhöz rakják ki a gyerekeket a csecsemőotthonok és intézetek helyett.

Halkan jegyzem meg, hogy ez is egy orbitális baromság a szakemberek szerint, de hát kormányunk (és pártunk) megint csak spórolni akar, így nem foglalkozik azzal, jót tesz-e a gyerekekkel.


Ahogy előttem szóló írta, jóval kevesebb az örökbeadható gyerek, mint a várakozó szülő, mert a vér szerinti szülők gyakran nem mondanak le a gyerekről, ezért az (ha a szülő nem teremti meg a feletételeket, hogy kivegye) „bent reked” a gyerekvédelemben. Magyarul a csecsemőotthonokban és intézetekben lévő gyerekek nagy része nem adható örökbe.

2013. okt. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!