Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyed-be beleszámít a gyes?

A gyed-be beleszámít a gyes?

Figyelt kérdés
Szeptemberben járt le a gyesem, most pedig kiderült, hogy várandós vagyok. Munkaviszonyom nincs és nem is volt még. A tb-t az önkormányzat fizeti. Akadt egy olyan lehetőségem, hogy a családi vállalkozásba be tudnának jelenteni 6/8 órába, a járulékot én fizetném. Az a kérdésem, ha 6-7 hónapra be leszek jelentve akkor kaphatok e GYED-et? Vagy esetleg valami mást?
2013. okt. 24. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnos akkor is csak gyest kaphatsz
2013. okt. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
Hát nem tudom, lehet van esélye, hiszen most biztosított vagy még. Nem vagyok szakember, de sürgősen megkérdeznék egy TB ügyintézőt vagy könyvelőt. Remélem sikerül megoldani. Úgy tudom, ha lejárt a biztosítási jogviszonyod, utána még automatiksan 45 napig biztosított vagy, de hogy ez mibe számít be és mit jelent nem tudom. Itt ebben a kérdésben, ne ránk hallgass, hanem szakemberre. Engem is érdekel, hogy mi lesz. Ha tudsz pontos infót, írd már meg légyszi!
2013. okt. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem biztosítottnak kell lennie, hanem munkaviszonnyal kell rendelkeznie.
2013. okt. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azért mondtam, hogy kérdezzen meg szakembert.
2013. okt. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ha bejelenti valaki, akkor a szülés pillanatában lesz munkaviszonya, de nem lesz jogosult gyedre, mert a szülést megelőző 2 évben nem volt meg a 365 ledolgozott napja.
2013. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezért kérdeztem, hogy a gyes beleszámít e 180 munkanapnak ? Mert gyes előtt nappalis voltam, ha utána be lettem volna jelentve kaphattam volna gyedet is, mert az iskola 180napot számít. Ennyit szülés előtt be tud jelenteni, csak kérdéses, hogy lenne e értelme.
2013. okt. 24. 14:04
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog járni. A megelőző 2 éveben kéne lenni 365 nap munkaviszonynak.


Hozzáteszem, teljesen jogos hogy nem jár.

2013. okt. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A nappali tanulmányaidat már nem számítanák bele, mert kb. 3 év eltelt azóta. Tehát, nem elég 6-7 hónap bejelentett idő, 365 nap kell és szüléskor is bejelentve kell lenni!

Egyébként amit szeretnél csinálni, az törvénytelen, ha kiderül büntetnek érte.

Egyébként meg kellene dolgozni a gyedért, adózni! Csak 1 évet kell dolgozni érte. Van aki több éves munkaviszony után kap gyedet, ki kellene próbálni milyen dolgozni!

2013. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Se a rizsa duma, se a törvénytelenség nem érdekel és a kérdés sem ez volt. A nappali iskolát tudom, hogy nem számítják be, ezért kérdeztem a gyest, hogy azt igen e.
2013. okt. 24. 20:24
 10/13 anonim ***** válasza:
A gyest kizárólag akkor számítják bele, ha volt mögötte biztosítotti jogviszony. A gyed alatt nem biztosított senki, csak ingyenesen veheti igénybe az egészségbiztosítás természetbeni ellátásait. Kérdező, nem fog járni neked gyed. Max. méltányosságból igényelheted, ha nem határozott időre kötitek a munkaszerződést, esetleg méltányosságból kaphatod, de azért ehhez 7 hónappal nem sok reményt fűznék a helyedben.
2013. okt. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!