Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyed-be beleszámít a gyes?

A gyed-be beleszámít a gyes?

Figyelt kérdés
Szeptemberben járt le a gyesem, most pedig kiderült, hogy várandós vagyok. Munkaviszonyom nincs és nem is volt még. A tb-t az önkormányzat fizeti. Akadt egy olyan lehetőségem, hogy a családi vállalkozásba be tudnának jelenteni 6/8 órába, a járulékot én fizetném. Az a kérdésem, ha 6-7 hónapra be leszek jelentve akkor kaphatok e GYED-et? Vagy esetleg valami mást?
2013. okt. 24. 13:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat. elütöttem egy betűt, a gyes alatt nem biztosított senki önmagában, nem a gyed alatt :)
2013. okt. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
54%

Ha nem érdekel a rizsa, akkor el lehet menni munkát keresni és utána gyereket szülni!!!!

A gyes nem számít munkaviszonynak, hogy még nem is dolgoztál! Segélyen élő szégyenteljes ember vagy, aki még csalni is képes, csak dolgozni ne kelljen! Nem elég, hogy kapsz, kaptál havi 25 ezret az államtól, még gyedet akarsz, hogy adót se, TB-t se fizetsz, mert a TB-t is ingyen kapod az államtól!! Ha több pénzt szeretnél, menj dolgozni, vagy ne szülj gyereket, ha nem tudsz neki enni adni!!

Még jó, hogy bármit is csinálsz, nem fogsz se tgyást, se gyedet kapni, ne is reménykedj!!!

Amúgy az ilyen gyanús bejelentgetések után nyomoz a NAV az OEP-el együtt és nem 1-2 emberke bukott már le. Börtönbüntetés járhatna érte.

Egyébként miből fizetnéd a járulékot? Minimálbér után is kb. 60 ezer járulékot kellene fizess vagy kapnál némi kedvezményt, mert gyes után mennél dolgozni, de nem hiszem, hogy fedezné a havi 22 ezer aktív korúak ellátása, ha egyáltalán az jár neked!!!!

2013. okt. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Hát a te komented elég durva szerintem nem azért kérdezte mert adó csalást akkar hanem érdeklődik hogy mire jogosult egyébként engem is érdekel mert most november be járt le a gyesem de mellette dolgoztam. Attól hogy meg kérdezi valaki nem kellene ilyeneket irkalni és főleg a gyereket fel hozni neki ez nem szép dolog. Érdeklőd meg szerintem mert az a biztos hogy ha olyan személy mond valamit...
2016. nov. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!