Mikor kell bejelenteni a munkahelyemen, hogy várandós vagyok? Bővebben lent .

Figyelt kérdés

2 éve dolgozom főállásban egy multinál és teherbe estem és a picit meg is szeretnénk tartani. Hallottam rémhíreket,hogy mindenféle mondvacsinált okokkal kirúgják ilyenkor a dolgozót. Mi a teendő ilyenkor ? Mikor kell ezt bejelentenem? És hogy működik ez ? Hány hónapos terhességig dolgozhatok ? És utána mikor tudok/ajánlott újra munkába állni ? Segítségeket előre is köszönöm .


23/L


2013. nov. 3. 22:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Mondva csinált okkal? Az jó, mert akkor bíróság elé viheted az ügyet, és lesz sok pénzed!

Max. fegyelmivel tehetnek ki, ha annyira szarul végzed a munkád!


"2. Milyen szabályok védik és milyen kedvezmények illetik meg az anyákat a várandósság megállapításától kezdődően a gyermek 16 éves koráig?


A várandósság alatt a munkavállaló felmondási védelem alatt áll, ami azt jelenti, hogy a munkáltató nem szüntetheti meg felmondással a munkaviszonyát. A felmondási védelem fennáll továbbá a szülési szabadság és a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság alatt, valamint a nő jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelésének tartama alatt, de legfeljebb a kezelés megkezdésétől számított hat hónapig. A védelem alkalmazása szempontjából a felmondás közlésének időpontja az irányadó."


Itt bővebben olvashatsz róla, és még sok érdekességet megtudhatsz:

[link]

2013. nov. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bármikor be jelentheted, a lényeg, hogy irasban tedd. Onnantol felmondasi védelem alatt állsz - kivéve, ha próbaidőn vagy, mert akkor bármikor elkuldhetnek, illetve, ha hatarozott ideju szerzodesed van, mert akkor nem koteles meghosszabbítani. Dolgozni addig tudsz, amig bírod. En novemberben szültem, októberben meg dolgoztam -vendéglátásban, közeli ismerősöm 8 hetes korától táppénzen volt, mert nem bírta az irodai munkát. Változó. Munkába a szules másnapján is áll hatsz, ha bírsz. Egyebkent 2 évig GYED, elotte TGYAS ha megfelelsz a feltételeknek, a harmadik évre pedig gyest fogsz kapni, igy harom évig maradhatsz otthon.
2013. nov. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!