Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell bejelenteni a...

Mikor kell bejelenteni a munkahelyemen, hogy várandós vagyok? Van erre törvényi előírás?

Figyelt kérdés
Tanár vagyok, folyamatos határozatlan idejű munkaviszonyban(utolsó mensi 04.28-án volt) és most jön a nyári szünet, ráérek szeptemberben szólni?
2009. jún. 7. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs rá szabály, mindenki akkor jelenti ne amikor jónak látja. A munkajogi védettség visszamenőleg a terhesség teljes időtartamára vonatkozik, akkor is ha nem tud róla a munkáltató. A döntés tehát a Te kezedben van, akár a szeptember is beleférhet.
2009. jún. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kötelező előírás nincs. A te esetedben az etikus az lenne, ha az órarend összeállítások környékén azért bejelentenéd, tehát hogy legyen idejük keresni mást a helyedre. Fel kell készülniük arra, hogy ha gond lesz, akkor lehet, hogy az évkezdés után már nem sokáig fogsz dolgozni.
2009. jún. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha jól számolok 6hetes vagy, én a 12.hétig várnék, de mivel suliban dolgozol, ezért lehet most kéne szólni, hogy terhes vagy.

Nekem volt tanárom, aki sajnos egyik napról a másikra ment el, mert veszélyeztetett lett, nehezen tudták pótolni:(

2009. jún. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!