Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Bécsben élek és nincs bejelent...

Alexandra8803 kérdése:

Bécsben élek és nincs bejelentett munkahelyem sem itt sem Magyarországon. Ilyenkor mit tudok tenni? Milyen támogatásokra van lehetőségem itt Bécsben és Magyarországon?

Figyelt kérdés
2013. nov. 4. 07:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Bécsben semmilyen juttatásra nem leszel jogosult. Ha lenne kinn bejelentett lakcímed, eleve utánanéznének, hogy miből tartod el magad. Esetleg ha oda házasodtál, akkor járhat valami alap juttatás.

Itthon kérhetsz GYES-t.

2013. nov. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van bejelentett lakcímem 2 éve. Ha fizetem magam után a tb-t itt kint, akkor kapni fogok itt gyest?
2013. nov. 4. 12:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor az alanyi jogon járó juttatásokra jogosult leszel. Csak azokra nem, amihez munkaviszony kell.
2013. nov. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az mit jelent? Kapnék valami gyes félét is vagy csak a családi pótlékot?
2013. nov. 4. 20:06
 5/6 anonim ***** válasza:

"Van bejelentett lakcímem 2 éve."

Ezek szerint a párod révén van biztosításod?

2013. nov. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs. Magyar vállalkozóival dolgozik ő is és dolgoztam én is.
2013. nov. 13. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!