Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyiben döntöttél volna...

Mennyiben döntöttél volna másképp a gyerekvállalásról, ha más lenne a támogatási rendszer?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy minden más változatlan marad, csak eltörölnék a jelenlegi gyás-gyes-gyed-gyet rendszert. Helyette a sok már országban jellemző 3-6 hónapos támogatás járna (mondjuk a mostani GYED-nek megfelelő), utána semmi.


Ebben az esetben miben döntöttél volna máshogy? Gyerekszám, otthon töltött idő, stb.


2013. nov. 9. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
ugyanígy döntöttem volna.
2013. nov. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
semmenyiben
2013. nov. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem befolyásolná a gyerekvállalást nálunk.
2013. nov. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
A gyermek vállalás nem befolyásolta volna az biztos, de az itthon töltött időt ige, addig lettem volna vele itthon amíg annyi pénzt kapok utána, hogy megtudunk élni (apa fizetése+az én jövedelmem a baba után) utána vissza mentem volna dolgozni, gyerköc pedig bölcsibe.
2013. nov. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
nem befolyásolna
2013. nov. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Engem inkább a munkaválasztásban befolyásolt volna, akkor tuti nem megyek el közszférába dolgozni, ahol keveset keresek, de legalább viszonylag biztonságos és gyerekbarát munkahely, hanem iparba mentem volna több fizetésért több munkával, amivel összegyűjtöttem volna előre annyi időre a pénzt, hogy itthon maradhassak kicsit tovább.
2013. nov. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Megköszönöm, ha leírjátok, hogy pl. mennyi ideig maradtatok/terveztek otthon maradni és mennyiben módosulna ez a fenti teória esetén.
2013. nov. 9. 16:57
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Akkor is két gyerek lenne, de a GYED lejárta után visszamentem volna dolgozni, és bölcsiben lettek volna a gyerekek. Vagy nagyobb korkülönbség lett volna köztük, és megpróbáltunk volna esetleg félretenni előre, hogy 1 évig legalább otthon maradhassak.


A mostani rendszer szerint egyébként 2 év után mentem vissza dolgozni, amikor a GYED lejárt, és szerintem ez sokkal jobb a gyerekeknek, mint fél évesen bölcsibe kerülni, de ha nem lenne gyed 2 évig, akkor nem tudnék otthon maradni jelen pillanatban.

2013. nov. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%

Jelenleg 2 éves koráig, a GYED lejártáig tervezem, hogy itthon leszek vele, utána bölcsibe megy én pedig vissza dolgozni. Ha a GYED a gyermek 1 éves koráig járna akkor addig lennék vele itthon és 1 évesen menne bölcsibe én meg dolgozni.

Amit szeretnék 3 éves koráig itthon maradni, de jelenleg ez nem megoldható, hisz 2-3 éves kora között GYES-t kapnék amiből nem tudunk megélni.

2013. nov. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem döntötem volna máshogy. Kislányom júliusban töltötte be a 3. évét, kivettem a szabikat és szeptember elején mentem vissza dolgozni. Nem azért szültem, mert kapok pénzt.

Ha más lenne a rendszer, addig maradnék otthon, amíg bírnánk anyagilag, de lehetőleg minél tovább.

2013. nov. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!