Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apának járó pótszabadság (a 2...

Apának járó pótszabadság (a 2 nap) időarányosan jár ugye? Nyáron kezdett az új munkahelyen, most született baba, tehát akkor egy nap jár? (az 5 napot megkapta) az egy napot nem akarják kiadni, mert hogy nem jár

Figyelt kérdés
2013. nov. 11. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
1 nap jár erre az évre.
2013. nov. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Hozzáadják az éves szabadsághoz, majd elosztják 12-vel és beszorozzák a hónapok számával, amit ebben az évben dolhozik és kijön az éves szabadság.
2013. nov. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Nem. A születés évében 2 nap szabadság jár, attól függetlenül, hogy mikor született a gyerek. Ugyanígy a 16. évének betöltésekor. Az idénre 2 év pótszabi jár a férjednek, nézzenek utána a munkaügyön. (Az én fiam december 20-i, két nap járt utána is.) Ez eddig is így volt, tudtommal nem változott.

"A gyermekek után járó pótszabadságot nem lehet arányosítani a gyermek születése évében és amikor a 16. életévét betölti. De ebben az esetben az arányosítás csak azt jelenti, hogy függetlenül attól pl. hogy a gyermek január 15-én tölti be a 16. életévét a szülő abban az évben még a teljes pótszabadságra jogosult. Ettől eltérő kérdés azonban az, hogy ha a munkaviszony év közben szűnik meg, akkor csak az arányosítottan ki nem vett szabadságot köteles a munkáltató megváltani. Az alapszabadságot és a pótszabadságot együttesen kell kezelni annak megállapításakor, hogy a munkavállaló a neki időarányosan járó szabadságból mennyit vett ki."

[link]

2013. nov. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 12. 12:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Megkérdeztétek a munkahelyén? Kíváncsi vagyok, mit mondanak. (3. vagyok. És meglepett, hogy mennyire nem hasznos a válaszom. Ennyire rosszul alkalmazzák a szabályokat?)
2013. nov. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Majd megírom,ha megkérdezte. :)

Nekem hasznos volt. :)

2013. nov. 13. 06:35
 7/9 A kérdező kommentje:
többször bement a titkárnőhöz,negyedjére már vitte a törvényi részt,végül kapott egy napot.kettőt nem,mert jún.ban kezdte a munkaviszonyt.
2013. nov. 15. 22:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a titkárnő (ha nem ő a munkaügyes) az nem kompetens ebben az ügyben. Utánakérdeztem hozzáértőtől, jár a 2 nap, ha december 30-án született is, és pl előtte lépett be a férjed. Kár, hogy náluk így értelmezik :(
2013. nov. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát igen. De nem tudunk mit tenni. Olyan törvényi részt nem találtunk,ahol le van írva,hogy mindegy mikor lépett be az apuka a céghez.

Titkárnő a munkaügyes amúgy. Azért végül csak adott egy napot,szóval nem biztos a dolgában.

2013. nov. 16. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!