Gyes mellett tanulás?

Figyelt kérdés
Sziasztok érdekelne , hogy Gyes mellett a tanulás hogyan lehetséged. Nappalin vagy estin ? Mihez van kötve?Esetleg valami kedvezmény van? Köszi a válaszokat.

2013. okt. 8. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért,de ez engem is érdekelne.Szeptemberben szeretnék menni tanulni,akkor már 8 hónapja gyes-en leszek.
2013. okt. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól függ hány éves vagy?! És milyen képzésre járnál?Mert 22éves korig lehet tanulni nappali tagozaton.20éves korig jár a családi pótlék.Én esti tagozatra járok gyes mellett 25éves vagyok,ez az utolsó évem.Kérdeztem lehet-e nappalin tanulnom de sajnos nem engedték mert már ,,túlkoros" vagyok hozzá,azt mondták.
2013. okt. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
19 Vagyok , érettségim van szakmám még nincs.
2013. okt. 8. 13:20
 4/11 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet gyes mellett tanulni, sőt nagyon jót is tesz minden szempontból.

33 éves voltam, amikor a kisfiam született.

Több főiskolai/egyetemi diploma mellett választottam egy felsőfokú szakképesítést adó képzést, amit úgy éreztem szívesen tanulnék, a munkahelyemen is hasznát tudnám venni stb.

Ha ilyen jellegű képzést választasz, akkor általában a tandíjból jelentős kedvezményt kapnak a kismamák (a gyermek születési anyakönyvije kellett nekem a kedvezményhez, nem pedig a gyes határozat, mivel én még TGYÁS-on, majd GYED-en voltam csak, gyesre nem mentem).

A szakképzőhelyet kell erről megkérdezni, de a netes oldalaikon általában mindenütt fel van tüntetve %-os kedvezmény (általában min, 20-30 %).

Én olyan kézést választottam, ami szombaton délelőttönként volt pár órában minden 2. héten- egy idő múlva kitapasztaltam, hogy mire érdemes és mire kevésbé érdemes elmenni- addig a férjem vigyázott a picire.

Olyan helyet néztem, ami autóval könnyen megközelíthető, ha bármi gond lett volna otthon, akkor 15 perc alatt is hazaérhettem volna.

Tanulni egyébként otthon tanultam természetesen- vagy amikor a pici aludt délután vagy amikor este lefeküdt éjszaka- de nem minden nap.


Csak bátorítanálak, hogy tanulj, feljeszd magad- jobb esélyeid lesznek a munkahely megtartására is vagy jobb állás találásra.

2013. okt. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

...előző válaszoló vagyok (hosszú)

akkor még nem láttam, hogy mennyi idős vagy és milyen előképzettséged van.

Jó, hogy van érettségid- ezzel szinte bármit nézhetsz, HAJRÁ :)

2013. okt. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok és én is 19 éves és érettségim van.Valami olyat kell keresni majd,ahová csak hétvégén kell járni,vagy pedig hétközben egy két napot.
2013. okt. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor egy cipőben járunk :) Köszi a válaszokat. Én arra gondoltam hogy esetleg nappalin magán tanulóként eladóira mennék. Azokat általában keresik. Vagy a másik a csecsemőápoló de azt nem tudom ott mennyire nehéz:/Kedves Első/utolsó Te mire gondoltál?
2013. okt. 8. 14:48
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves 4.,5. válaszoló. Kicsit félnék fősulira menni , nem biztos , hogy bírnám :( Köszi a válaszod:)
2013. okt. 8. 14:51
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is gondoltam a csecsemőápolóra,de egy gyerek mellett nem szeretnék hétvégente is dolgozni,meg ünnepekkor meg estig :S Így vmi óvónő vagy dajkanőben gondolkoztam,mindenképp valami ilyen irányban.

Neked már megvan a babó? Ha nincs,akkor mikor érkezik és fiú vagy lány ? :)

2013. okt. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Írtam privit. Érdekelnek még válaszok :)
2013. okt. 8. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!