Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » TGyáson vagyok nov 17től....

TGyáson vagyok nov 17től. Szülés várható időpontja dec 15?

Figyelt kérdés

kaptam levelet a cégtől ahol dolgoztam ,hogy csoportos létszámcsökkentésről döntött. Mível felmondási védelem alatt állok nem tudnak felmondást közölni.Ennek ellenére ,egy személyes megbeszélés keretében közölni akarja a munkaáltató ajánlatát a munkaviszony közös megegyezésről történő megszüntetésre.

Mire kellene figyelnem,hogy végkielégítés járjon?mit írjak alá mit nem?


2013. nov. 11. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit ne írj alá! Közös megegyezést meg semmi esetre sem! Feltéve ha te nem akarod, hogy megszűnjön a munkaviszonyod. Ha nem tud kirúgni, akkor csak akkor rúghat ki, ha visszamész dolgozni. De akkor is legalább a szabadságaidat ki kell adnia, meg végkielégítés, felmondási idő, ami a szerződésben van. Ha tervezel következő babát is esetleg egymás után, akkor meg különösen figyelj oda, hogy ne szűnhessen meg a munkaviszonyod. Remélem minden rendben lesz, majd írd meg mit ajánlottak, kíváncsi vagyok.
2013. nov. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm,állítólag másik országba költözik(ezt nem tudom nincs a levélben)csak hallottam, és így lassan májusig mindenkit elküldenek ,én vagyok gondolom az első aki értesítést kapott ,mivel 2008 szept óta itthon vagyok,most várom a 3ik babát:)
2013. nov. 11. 14:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmit ne írj alá, mert az összes juttatás csak akkor jár, ha a szülés napján is állományban vagy!
2013. nov. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hűűű köszönöm.
2013. nov. 11. 20:24
 5/6 A kérdező kommentje:
Nov 30ig kell egyeztetni időpontot ,az van a papírra írva,akkor talán ne hívjam fel az ügyintézőt.Nem ismerem amúgy.Mert amióta elmentem változások történtek és másik céggel egybe van és annak van több része vagy ilyesmi.
2013. nov. 11. 20:27
 6/6 A kérdező kommentje:
28 nappal szülés előtt kértem a TGYÁST ,elvileg november 17 től már Tgyáson lennék.Utána ha megszűnik vagyis már nem lesz munkaáltatóm ,akkor nem jár passzív gyed?
2013. nov. 11. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!