Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 2011 december 2. -a a...

Ha 2011 december 2. -a a szülés várható időpontja akkor legkorábban hanyadikától igényelhetem a TGYÁST?

Figyelt kérdés
Mi ennek az igénylésnek a menete?
2011. okt. 24. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Visszafele 28. naptól kérheted azt hiszem november 05 lenne ez nálad. Ha kifizetőhely a munkahelyed akkor ott kell igényleni a megfelelő formanyomtatványon ha nem akkor a területileg illetékes Rep-től(regionális egészségpénztár). A honlapjukon le van írva melyik nyomtatvány és miket kell mellékelni.
2011. okt. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 fotucsok ***** válasza:
51%
Én úgy tudom, hogy egy hónappal hamarabb, mikor megkezded a szülési szabit. DE nekem javasolta a háziorvos, hogy inkább szülésig táppénzen legyek (az ugyanannyi mint a tgyás) és szüléstől legyek tgyás-on, így egy hónappal tovább kapom az emelt összeget.
2011. okt. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 fotucsok ***** válasza:
69%
utolsó, tehát egy hónappal szülés előtt.
2011. okt. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 sumergo ***** válasza:

Négy héttel a szülés előtt lehet igényelni. Nekem kellett hozzá egy igazolást is leadnom, amit a nődokitól kellett kérnem, a szülés várható idejéről, valamint egy nyomtatványt kellett kitöltenem. Meg majd ha megszületik, el kell küldenem a baba TAJ kártyájának, és születési anyakönyvi kivonatának a másolatát is a munkahelyemre. De csak akkor intézi a munkahely, ha TB kifizető hely.

A te esetedben november 4-től igényelheted.


38+1 hkm

2011. okt. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"DE nekem javasolta a háziorvos, hogy inkább szülésig táppénzen legyek (az ugyanannyi mint a tgyás)"


Hát ez ma már egyáltalán nem igaz!

A táppénz 60% (szjat vonnak belőle, van maximuma), a tgyás 70% (szintén csak szjat vonnak belőle, csak bizonyos esetben van maximuma). Mivel a tgyást meghatározott napig (168) kapod, így a táppénz összegét a gyed összegével kell összehasonlítani. Ha az ellátások alapjául szolgáló jövedelmed kb. 183eFt felett van, akkor jobban jársz ha végigviszed a táppénzt. Ha alatta van, akkor minél előbb tgyást kell igényelni.


A nődoki ad egy papírt, hogy mikorra vagy kiírva (ha kértél már igazolást a családi adókedvezményhez, akkor azon rajta van), visszafelé elszámolsz 28-ig, és azon a napon már benyújthatod a tgyás kérelmed.

2011. okt. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
November 4 vagy 5?
2011. okt. 27. 22:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha táppénzen vagy, akkor a szülésig légy azon. Utána igényeld meg a tgyás-t. Én június 30-ra voltam kiírva, júni 23án szültem, és 24-től igényeltem a tgyást. Bár nekem nem nagyon kellett a papírokkal vesződnöm, a munkáltatóm intézett mindent.
2011. okt. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nov.04
2011. okt. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szia sorstárs:)

mivel ugyan ez a helyzet nálam is én is dec 2 re vagyok kiírva november 4 től igényeltem a tgyást.

2011. okt. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!