Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kikre fognak vonatkozni ezek...

Kikre fognak vonatkozni ezek a kedvező GYED, GYES változások? A január 1 után szülőkre vagy esetleg azokra is, akiknek a babájuk jövőre lesz 2 ill.3 éves?

Figyelt kérdés
Én most nem kaphatok GYES-t,mert napi 8 órában dolgozom, de a gyerkőc csak jövő év második felében tölti a hármat. Ha eltörlik a GYES szabályból az időkorlátot, nekem is járna, vagy csak azoknak, akik jövőre szülnek?Jó lenne, ha a hírekben ilyen "apró" kis részletekről is beszámolnának...
2013. nov. 11. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
erre én is kíváncsi vagyok,hogy a gyes-nél eltörlik-e az időkorlátot.Jelenleg még gyed-en vagyok,nyáron lesz 2 éves a kisfiam,utána mennék vissza dolgozni.
2013. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak az újonnan szülőkre még arra sincs pénzt,nem hogy a régiekre.
2013. nov. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utolsó! Sajnos tényleg igazad lehet, szereti ez a kormány az "adok is meg nem is" játékot!

A cél ugye a gyerekvállalás ösztönzése, az enyém már megvan, minek is nekem az, ami mondjuk 2011. előtt járt, 2014. után újra járni fog???????? (GYES 8 órás munkavégzés mellett)

2013. nov. 12. 05:56
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


"A gyes esetében eddig maximum harminc órában lehetett dolgozni, jövő évtől a gyed és a gyes mellett is teljes munkaidőben lehet munkát vállalni. Mindez abban az esetben is igaz, ha a gyermek, vagy a gyermekek, akikkel kapcsolatban ellátásban részesült a szülő, 2014. január elseje előtt születtek, illetve ha az édesanya visszament dolgozni, vissza tudja igényelni azt az ellátást, amire ma nem jogosult. "

2013. nov. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!