Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha kirúgnak a munkahelyemről,...

Ha kirúgnak a munkahelyemről, de időközben kiderül, hogy terhes vagyok, mi történik? Hogy fogok kapni Gyedet, Gyest?

Figyelt kérdés

2013. nov. 14. 08:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha nincs munkád a szüléskor, akkor csak gyest fogsz kapni.
2013. nov. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
ha a szülés időpontja körül mész el munkanélkülire, és a szülés pillanatában munkanélküli ellátásban részesülsz, akkor kaphatsz gyedet is.
2013. nov. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
jól mondta az első.én is végig dolgoztam 12 évet,terhességem legelején megszűnt a munkahelyem,2 hónapos terhesen nem volt pofám átvágni egy munkáltatót sem,így mivel terhes voltam nem lehettem munkanélküli,mehettem az önkormányzathoz regisztrálni aktív korúak segélyére,ők azok akiket közmunkára behívnak,kb 28 ezret kaptam meg tb...ha van vastag bőr az arcodon és nem látszik hogy terhes vagy menj el akárhova dolgozni,majd veszélyeztettnek kiíratod magad és ennyi.több pénzt fogsz kapni.gondolom terhes betegszabin nem tudnak kirúgni mert akkor minden terhes nőt aki nem dolgozik kirúgnának.
2013. nov. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
24%
kettes,ha most derült ki hogy terhes valószínű hogy az elején jár a terhességnek,akkor szerinted hogy lesz tb-je meg honnan fog némi pénzt kapni,ha a terhessége legvégén megy a munkanélkülibe.amúgy meg ez eleve baromság mert terhesen nem vesznek fel a munkanélkülibe,max regisztrálnak,de ellátásbagn nem részesülsz.
2013. nov. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak nekem nem egyértelmű bocs, de már kirúgtak, vagy ki fognak rúgni? Mert terhesen nem rúghatnának ki, ha bejelented mielőtt megkapnád a felmondóleveledet. Esetleg ha közös megegyezéssel akarnak megválni tőled, azt nem kötelező aláírni.
2013. nov. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem értem a szitut. Ha munkáltató úgy rúg ki, hogy előtte nem jelentetted be írásban a terhességet, akkor így jártál, gyest fogsz kapni. Jó lenne minél hamarabb szólni, hogy ne rúgjanak ki.
2013. nov. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
4-es a terhesség nem zárja ki az álláskeresési segélyt, nyugodtan kaphatja attól, hogy kisbabát vár. Kérdező, ha bejelented a terhességedet (legjobb írásban) akkor nem rúghatnak ki. Ha kirúgnak, mielőtt szóltál, akkor így jártál sajnos.
2013. nov. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy van-e baba, de van rá esély és eléggé gáz a munkahelyem most. Nálunk karácsonyra felmondólevelet szoktak adni. :( Ezért kérdezem. Szóval ha jól értem, ha terhes vagyok azonnal szóljak és úgy járok a legjobban, mert nem mondhatnak fel? Ha meg mégis kirúgnak, akkor gyed ugrik és csak gyest kapok? fasza kilátások. :(
2013. nov. 15. 08:39
 9/17 anonim ***** válasza:
Karácsonyig még bőven bebizonyosodik, hogy van-e baba. Ha kiderül rögtön bejelented, és védett vagy.
2013. nov. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
És ha lesz baba és táppénzen leszek veszélyeztetettség miatt (az elsővel az voltam), akkor sem rúghatnak ki?
2013. nov. 15. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!