Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Március óta dolgozom. De ez a...

Molnár jessica kérdése:

Március óta dolgozom. De ez a 2dik munkahelyem. Itt 2ónapja vagyok. Ha Decembertöl máshová átmegyek dolgozni és ha leteleik a próba időm ott és szülésig táppénzen leszek jár a gyed? Fogyamatos a munkaviszonyom.

Figyelt kérdés
2013. nov. 16. 00:32
 1/4 A kérdező kommentje:
És irásban a fönöknek kell bejelentí hogy terhes vagyok?Vagy aki utalja a fizut a központ?Nem rugnak ki ha elmondom?Táppénzre szeretnék majd menni de ha kirugnak nemtudok és akkor nem jár a gyed sem.
2013. nov. 16. 01:01
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt bármikor kirúghatnak, akkor is ha terhes vagy! Csak a próbaidő lejárta után vagy védett és ha határozatlan a munkaszerződésed! Tehát, próbaidő lejártával nem kötelesek munkaszerződést hosszabbítani terhesség alatt sem. Viszont, ha bejelented a terhességed, akkor írásban, de próbaidő alatt nem véd, csak ha hosszabbítás során és határozatlan munkaszerződéssel.

Ha táppénzre mész, akkor is jár gyed, ha megvan a szülést megelőző 365 biztosított nap, mert a táppénz beleszámít a biztosított napokba.

Viszont nem vagy védett próbaidő alatt és határozott idejű szerződés esetén sem.

Ha szüléskor nincs munkahelyed vagy nem jár szüléskor álláskeresési támogatás, akkor csak gyes fog járni.

2013. nov. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
vigyázz, mert már csak a legutolsó jogviszonyban keresett bért veszik figyelembe.
2013. nov. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És ha próba idő után elmegyek táppénzre és akkor jelentem be hogy babát várok?Akkor már nem rughatnak ki ugye?
2013. nov. 21. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!