Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Veszélyeztetett terhes lettem,...

Vitty kérdése:

Veszélyeztetett terhes lettem, viszont a munkaviszonyom okt végén megszünik. A táppénzt továbbra is kapom? Ha igen kinek kell vigyem a papírt? És mennyit kapok?

Figyelt kérdés
2013. okt. 18. 14:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem, nem kapod. A passzív táppénz nagyon régen megszűnt. Ahogy a munkaviszonyod megszűnik, a táppénz is megszűnik. És így a jogosultságod nem lesz meg tgyásra, és gyedre.
2013. okt. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én már nem tudom eldönteni h mi van, mert a munkaügyön meg teljesen mást mondtat, és múlt héten voltam ott. Most akkor?
2013. okt. 18. 15:13
 3/20 A kérdező kommentje:
Ott ráadásúl a pasi mondta is az aktív passzív táppénzt
2013. okt. 18. 15:20
 4/20 anonim ***** válasza:
Csak az mehet táppénzre akinek munkaviszonya van.
2013. okt. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Kb. 3 éve szűnt meg a passzív táppénz. Mindegy mit mondott a munkaügyes, (bár meglep, mert a jogszabályt illene ismernie, ha munkaügyi területen dolgozik) a törvény egyértelmű. Munkaviszony alatt jár a táppénz, mert keresőképtelen vagy. Ha nincs munkaviszony, amúgy sem keresel, akkor nincs keresetkiesésed, nem jár a táppénz. És ha nincs élő jogviszonyod szüléskor (vagy a kiírt időpont előtti 28 napon belül) akkor nem kapsz tgyás és gyedet. Csak gyest.
2013. okt. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Passzív táppénz tényleg nincs évek óta.
2013. okt. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Végül is akkor hogyan tovább ha megszünik a munkaviszonyom? Nem kell tovább az orvosnak sem végül is tp-re vennie?
2013. okt. 19. 12:50
 8/20 anonim ***** válasza:

Ha megszűnik a munkaviszonyod akkor onnantól nem kell táppénz.

Ha van megfelelő idő munkaviszony akkor munkanélküli.

Ha nincs akkor nem kapsz semmilyen ellátást, és magadnak kell fizetni a tb-t, havi 6660 ft

2013. okt. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Illetve olyat mondtak még, hogy a munkáltató nem küldhet el határozott szerződésnél sem ha veszélyeztetett terhes vagyok!?
2013. okt. 19. 13:02
 10/20 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Ha belegondolsz, akkor nem is küld el, hanem lejár a szerződésed. Ő pedig nem hosszabbítja meg. Ez teljesen rendben van.
2013. okt. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!