Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha külföldön tanulok felső...

Ha külföldön tanulok felső oktatási intézményben nappali tagozaton, Júniusba fogok diplomázni és Júliusban szülni milyen támogatásra vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
Hallottam olyan is ha honosítom a diplomám kaphatok GYED-et, de Gyes -t ,GYET, terhességi gyermekágyi segélyt,családi pótlék , is. de nem vagyok benne biztos. Kérlek ha tudtok segítsetek nekem, mert nagyon nem vagyok tisztába ezekkel. Hogy mit kaphatnék és menyi az az összeg.

2013. nov. 24. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
25650 gyes és 12200 családi pótlék
2013. nov. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Inkább az érdekelne hogy GYED-et kaphatnék-e ? mert ha az országban tanulnék akkor simán megkapnám csak hogy más ország diplomáját el fogadják-e?
2013. nov. 24. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Hol fogtok élni a babával?


Ha Magyarországon, akkor gyes és csp fog járni, ez együtt 35e körül van.


Gyed, Tgyás akkor járna ha lett volna munkaviszonyod vagy ha szülés után is még tanulnál. Gyet pedig ha 3 vagy több gyereked lenne.

2013. nov. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha Magyarországon tanulnál sem kapnál simán gyedet, az csak akkor jár, ha a suli után van még 180 nap munkaviszonyod, és ehhez 180 napot még hozzávesznek biztosított időnek a suliból.

Csak gyesre és családi pótlékra vagy jogosult, feltéve, ha Magyarországon fogtok lakni. Ezen kívül kaphatsz még anyasági támogatást, ami egy egyszeri összeg, 64000 forint, de ez csak akkor jár, ha legalább négyszer megjelensz Magyarországon terhestanácsadáson, esetleg akkor is megkaphatod, ha bizonyítani tudod hogy 5 hónapot minimum külföldön töltöttél a terhesség alatt folyamatosan (gondolom ezt a suli tudja igazolni esetleg).


Viszont mivel jövőre változik néhány dolog a gyeddel kapcsolatban, ami a főiskola közben szülőket is érinti majd, ezért előfordulhat, hogy még is kaphatsz gyedet, de ehhez meg kell várni pontosan milyen lesz az új törvény.

Viszont akkor se számíts túl nagy összegre, mivel nem lesz semmilyen béred, ami alapján számolhatnák a gyedet, a legvalószínűbb, hogy minimálbérből fogják kalkulálni a 70%-ot.

2013. nov. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2014 január 1-től a FELSŐOKTATÁSBAN tanulók részére is JÁR A GYED! Ez az úgynevezett DIPLOMÁS GYED, olvass utána. Persze ha itthon tanulsz, a külföldi tanulói jogviszony nem számít. Tehát ha hazajössz szülni akkor gyes jár és családi pótlék. Ha kint maradsz, és kint szülsz, nyilván a magyar államtól nem kapsz semmit. Jár egyszeri anyasági támogatás is, de ez a helyi önkormányzattól függ, itt ahol én élek itt 60ezer Ft.
2013. nov. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!