Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Válaszolna valaki nekem a...

Válaszolna valaki nekem a családi adókedvezménnyel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ha a páromnak van egy gyermeke, aki az édesanyjával él, viszonylag magas gyerektartást fizet (50 E Ft).

Júniusban születik a közös gyermekünk, nem vagyunk házasok. Ez esetben is jár a családi adókedvezmény? Illetve a kalkulátornál mit írjak be a páromnál? Mivel van gyermek, csak nem a mi háztartásunkban él.

Illetve hol lehet érdeklődni ezzel kapcsolatban.

Köszönöm előre is.


2013. dec. 3. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:

A születendőre jár a nagy tesót a volt párja neveli, így az őrészét ő veszi igénybe.

Te igényeld mert,ha ő akkor abból is vonják a gyerektartásrészt, és az akárki igényéli fix 10. ezer a minimálbérből meg a több milliós fizetésből is.

.

2013. dec. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Közös gyerekre 91. magzati naptól lehet igényelni. Vagy te, vagy a párod igényelheti. Születés után újra ki kell tölteni a nyomtatványt, akkor már mint állampolgárra, nem magzatra.

A másik gyerekre gondolom az anyja igényli. Esetleges NAV vizsgálatnál kell igazolnotok az apaságát, de ez jó esetben a születése után lesz.

2013. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amíg meg nem születik addig magzatra csak te igényelheted az apa csak az apasági nyilatkozat után. Ha te nem tudod akkor majd utolag az év végi adóbevallásban.
2013. dec. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

A gyermek anyjának nincsen keresete, vagyis kapja a tartósan beteg gyermek után a gyedet és az emelt családi pótlékot (szerencsére nem olyan komoly a betegsége). Párom erről a családi adókedvezményről még nem is hallott, így nem tudjuk, hogy egyáltalán igényelve van-e az ő gyermekére.

2013. dec. 3. 20:16
 5/7 anonim ***** válasza:
A GYED-ből is igénybe lehet venni az adókedvezményt, mert abból is vonnak adót. Ha a párod exe kérte volna az adókedvezményt, akkor a párod is tudna róla, mert a másik szülőnek is nyilatkozni kell, hogy ő nem kéri. (Tehát a nyomtatványon az egyik szülő és a munkáltatója kitölti, hogy kéri az adókedvezményt, a másik szülő és a munkáltatója meg kitölti, hogy nem ő veszi igénybe az adókedvezményt. Ezért kell 3 példányban kitölteni.) Egy gyerekre csak az egyik szülő kérheti természetesen, de minden gyerekre jár, ha valamelyik szülő adózik. A párod a munkahelyén érdeklődjön annál, aki intézi a cégnél ezeket a dolgokat.
2013. dec. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A párod nem is igényelheti a gyermekére, mivel az a gyermek az anyjánál van elhelyezve
2013. dec. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem írtam sehol sem, hogy a párom szeretné igényelni a gyerekére.

Mi szeretnénk a közös gyerekünkre, de mivel van már egy gyermeke, így bizonytalan voltam a kalkulátor kitöltésével kapcsolatban.

Köszönöm a válaszokat!

2013. dec. 4. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!