Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Letagadják a hivatalok, hogy...

Letagadják a hivatalok, hogy fél éves m. viszonnyal is jár a GYED? Mert a könyvelő valami határozatot lobogtat és meg van esküdve rá.

Figyelt kérdés
nem az én könyvelőm, nem nekem lobogtatta, így nem tudom milyen szerv milyen határozata, így annak utána járni sem tudok, de az érdekes, hogy maga az egészségügyi pénztár két éven belüli 1 éves m.viszonyt mond feltételként a könyvelővel szemben, aki ismétlem mint egy szentírásra, úgy meg van esküdve a félévre.
2013. dec. 5. 18:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kérdező ez hülyeség miért titkolnák nekik mit számít, hogy 1000 vagy 1200 anyának járna?
2013. dec. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
az okát nem tudom. de szabályosan letagadják, és a neten sincs sehol, dehogy már nem is egy, aki ezt mondja, hogy jár, az már nekem nagyon gyanús. ha meglesz a szakértői linkem már másolom is ide.
2013. dec. 23. 16:20
 13/16 anonim ***** válasza:
Persze, nyilván van ilyen határozata pecséttel, meg mindennel, csak éppen a dátum rajta mondjuk 2010. április 30. Ugyanis azoknak az anyáknak, akiknek a gyereke eddig a dátumig megszületett még valóban elég volt 180 nap munkaviszonyt felmutatni. Amúgy a törvény elég egyértelmű, és nem mellesleg elég nevetséges ez az összeesküvéselmélet, van róla fogalmad hány ember dolgozik a hivataloknál? Komolyan gondolod, hogy több ezer ember mindegyike eltitkolja ezt? Ugyan már :D
2013. dec. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Várom a szakértői linket:)
2013. dec. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

a link nincs már meg

de a szakértő válasza igen, amiben tényleg csak a gyed számítására vonatkozik a 180 nap, a jogosultsághoz viszont 1 év kell. ezek után én kíváncsian várom a könyvelős bnőm, hogy fog gyed-et kapni 180 nap munkaviszonyra, amiben annyira hisz.

2014. jan. 1. 15:18
 16/16 anonim ***** válasza:
A 180 nap bérezett nap, sokan összekeverik. Az ellátások alapjához bérezett nap kell, a jogosultsághoz biztosításban töltött nap. 180 bérezett nap híján nem a jövedelem alapján számolják gyedet, ennyi.
2014. jan. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!