Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tudnátok segiteni? Kisfiam...

Tudnátok segiteni? Kisfiam 2009 ben született . Arra lennéknkiváncsi hogy jön a kistesó 2014 áprilisában . Jelenleg van 8orás munkám nivembertől. Tehát a kérdésem mire leszek jogosult?

Figyelt kérdés
Gyed -gyes - extra..egyszeri anyasàgi ràmigatàs ??kérlek aki tapasztaltabb segitsen nekem ... köszönöm szépen .
2013. dec. 11. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Extrára semmiképp mivel arra csak az lesz jogosult, akinek a 2-3. gyermeke január után születik, de az első még akkor nem tölti be a 3 évet. Így te csak a pici után kapsz pénzt. Ha a szülést megelőzően meg van a 365 nap munkaviszonyod, akkor egy év gyedet kapsz, ha nincs meg ez a jogviszony akkor csak gyest a kicsi 3 éves koráig. Természetesen az egyszeri anyaságit is, amennyiben meg van a kellő pecséted szülésig.
2013. dec. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"A jelenleg hatályos szabályok szerint a gyed ideje alatt nem lehet dolgozni, a gyes mellett pedig – a gyermek egyéves kora után – legfeljebb heti harminc órában. Az elfogadott törvénycsomag ezen is változtat: korlátlanul engedélyezi a munkavállalást a gyermekgondozási ellátások mellett a gyermek egyéves korától."

[link]

2013. dec. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szülés megelőző 2 évben kell lenni 365 biztosított napnak, vagyis november előtt dolgoztál?

Gyed extrára nem leszel jogosult, mivel a fiad elmúlt 3 éves!

Ha meglesz a 365 biztosított napod, akkor tgyásra és gyedre leszel jogosult, ha nem lesz meg, akkor gyesre.

Egyszeri anyasági jár, ha megvan a 4 orvosi pecsét!

2013. dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy évet dolgoztam külföldőn .... viszont n kaptam meg a papjrjaimat kintről .... ezért gondoltam hogyha nem is lenne muszàly akkor n bonyolitanàm a kinti papjrjaimmal .tehàt bitositott voltam a kisfiam utàn ugye 3 évig ez bele szàmit esetleg ? Mert igy akkor lesz 6 hónapos munka viszonyom .... és előtte akkor ??!
2013. dec. 11. 16:27
 5/6 anonim ***** válasza:

3 év gyes nem számít bele a 365 biztosított napba, csak ami munkaviszonyból származik, illetve az az idő, amire álláskeresési segélyt kaptál.

Ha 2013 novembere előtt nem dolgoztál több évig hivatalosan, akkor sajnos csak gyes fog járni. Esetleg méltányossági gyedet tudsz igényelni az OEP-től, ha szüléskor is lesz munkaviszonyod, de mivel csak fele időd lesz meg kb. így kevés az esély rá, hogy meg is adják!

2013. dec. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
viszont ha a 2. gyereked egy éves kora után visszamész dolgozni, akkor járni fog a gyes és a munkabér is! + adókedvezmény, családi pótlék
2013. dec. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!