Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha szülés előtt szeretném a...

Ha szülés előtt szeretném a TGYÁS-t igényelni, akkor kihez kell először fordulnom? Nem kifizetőhely a mhelyem.

Figyelt kérdés
Táppénzen vagyok,és tegnap ugyan kaptam igazolást a háziorvostól a szülés időpontjára,de a táppénzemet nem zárta le.Vagy először szóljak a munkahelyen? Nem értem,segítség. (azért kérdezem egyébként mert mind a munkahelyen,mind az orvosnál kb tőlem várják a választ..) Köszi aki tud segíteni!

2013. dec. 12. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Először a munkáltatódnál kell bejelenteni, hogy igénybe szeretnéd venni a tgyást. Ha  a  munkáltatónál  nem  működik  kifizetőhely,  akkor  a  munkáltató  az  OEP  honlapján  közétett 

számítógépes  programmal  kiállítja  a  kérelem  benyújtásához szükséges  „Igénybejelentés  terhességi-gyermekágyi segély nevezetű nyomtatványt és az igazolásokkal együtt el kell küldenie 5 munkanapon belül a helyileg illetékes OEP-hez.

Csatolni kell az orvos által kiállított igazolást a tgyás megkezdéséhez. Majd, ha a baba megszületett, be kell mutatni az OEP-nek a születési anyakönyvi kivonatot. Egyébként célszerű szülész-nőgyógyásztól kérni a papírt, ők tudják milyet kell adni. Végül is olyan mint egy táppénzes papír, csak más kódot kell ráírni.

2013. dec. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem voltam táppénzen (dolgoztam végig), de én is szülés előtt igényeltem a Tgyás-t. Munkahelyem nem kifizetőhely, és nekem úgy volt, hogy a háziorvosomtól (közelebb volt,mint a magándokim, amúgy nem látott egész terhesség alatt) vittem papírt.

Rózsaszín papír volt, és az szerepelt rajta, hogy mi a szülés várható időpontja, és mikortól leszek szülési szabadságon. Ezt odaadtam a munkáltatómnak, és a könyvelője mindent elintézett (elküldte a szükséges papírokat az OEPhez).

Amikor megszületett a gyerek, akkor bevittem az OEPhez bemutatni a születési anyakönyvi kivonatot (eredetit), és ennyi.

2013. dec. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2013. dec. 14. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!