Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kirúgtak, jövő évre terveztük...

Kirúgtak, jövő évre terveztük a babát, hogy járok jobban?

Figyelt kérdés

20-án dolgozom utoljára. Munkaközvetítőn keresztül voltam alkalmazásban a cégnél másfél évig. Alá akarják íratni velem, hogy közös megegyezés alapján szűnik meg a munkaviszonyom. Január végéig kifizetik a bérem feketén. Még nem írtam alá semmit.

Elvileg járna 30 nap felmondási idő, ami alatt még állományban lennék, tudtommal. Hátha hamar találnék is munkát, és akkor megszakítás nélkül lenne munkaviszonyom. Nem járok rosszabbul egy későbbi gyed számítás szempontjából, ha már dec. 21-től nem vagyok állományban, és így mindenképp megszakad az állandó munkaviszonyom? Mennyiben befolyásolja a gyedet, ha van egy kis "lyuk" a munkaviszonyomban?


2013. dec. 17. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem állandónak kell lenni a munkaviszonynak, csak a szülést megelőző 2 évben kell lennie 365 biztosított napnak, és a szülés idején is kell lennie munkaviszonynak.
2013. dec. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a jogosultságot tekintve tudom hogy nem lenne probléma, de az összeg kiszámításánál mintha számítana, hogy megszakított-e a munkaviszony vagy sem. nem?
2013. dec. 17. 16:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha új munkahelyre mész szülés előtt, az előző munkahelyen elért jövedelmet semmiképp nem veszik figyelembe, csak az új munkahelyen elért jövedelmet, akkor is, ha van több mint 30 nap megszakítás és akkor is, ha egy sincs. Ez idén július 1-től érvényes! Rád már mindenképpen ez lenne érvényes. Ha szülés előtt 10 nappal váltanál munkahelyet, akkor is csak az új munkahelyen elértet vennék figyelembe.
2013. dec. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. dec. 17. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!