Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jövő nyárra terveztük az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jövő nyárra terveztük az esküvőt, lehet nem lesz belőle semmi?

Figyelt kérdés

Egy év alatt terveztük a pénzt összegyűjteni, csak egy kis szerény családi esküvőre. Már olyan régóta együtt vagyunk, úgy gondoltuk, ideje lenne. 30 főnél nem lettünk volna többen. Mintha a sors nem akarná ezt az esküvőt, egyre másra jönnek a problémák. Szerintem nem lesz meg a pénz nyárra. Minden félretett pénzünkhöz hozzá kellett nyúlni, megint nullán vagyunk. Kezdem egyre nagyobb tehernek érezni ezt az esküvőt. Nem akarok én semmi felhajtást, de párom ragaszkodik a templomi esküvőhöz, neki ez sokat jelent. Hogyan oldhatnánk meg, hogy mégis legyen esküvői ruhám, torta, fényképek? Hogyan lehetne pénzre szert tenni? Én már gondoltam arra is, hogy rögtönözni kellene valamit, de akkor is kell ruha, stb...

Mit csináljak? Kezdek elkeseredni... Én már sohasem fogok férjhez menni?


2010. okt. 29. 14:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%

Mi hitelt vettünk fel, összegyűjteni nem lett volna időnk. Szerencsés esetben ajándékba visszajön az ára.

A templomit a kellékekkel nem tudod ingyen megoldani, de ha nagyon szerényre veszed kb 30 fővel, 2-300ezerből mindennel meglehet. Kiárusitott ruha, saját sütésű torta, grillparty a kertben lagzinak, pár db profi fotó a szertartásról a többit meg rokonok csinálják. Szerintem tuti kijön olcsón igy.

2010. okt. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

Kölcsönt is vehetnétek fel éppenséggel...

De szerintem meghittebb lenne felhajtás nélkül, csak ti meg a lehető legszűkebb család: szülők, testvérek. Templomi esküvő ettől még lehet, de szerintem torta meg vacsora nélkül "túl lehet élni". Fényképeket is tud készíteni egy családtag, a ruha is lehet egy egyszerűbb darab

2010. okt. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk két tanúnk volt és slussz.Már 4 éve vagyunk házasok.Ceremónia és nagy felhajtás nélkül oldottuk meg.
2010. okt. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Vagy az, hogy csak templomi esküvő nélkül és csak páran, vagy hitellel vagy valamilyen szülői, nagyszülői segítséggel. Ez nem jöhet szóba?
2010. okt. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%

Remekül indul a házasság egy bazi nagy hitellel. Csak gratulálni tudok annak, aki bevállalja, meg annak is, aki javasolja.


Kérdező! A templomi esküvő is lehet felhajtás nélkül. Nem kell hozzá ruha. Ha a párod ezt szabja FELTÉTELÜL, valójában nem akar elvenni. Kitűzni egy teljesíthetetlen célt ("spóroljuk össze" - de nem tudjátok, és ezzel ő it tisztában van) egy sokkal tisztességtelenebb nem, mintha eleve bevallja, hogy nem is akar elvenni.

Ha el akarna, akkor elvenne felhajtás nélkül.


A család milyen anyagi körülmények közt él? Előre elkérhetnétek a nászajándékra szánt pénzt, abból lehetne a legszükségesebbeket fizetni. Lagzit ne tartsatok, csak egy vacsorát otthon, az kevésből kijön.


De mindenekelőtt tisztázni, hogy valóban el akar-e venni, vagy kamuzik.

2010. okt. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát igen. Ha az embernek vannak elképzelései, hogy milyen egy pompás esküvő, de a realitásai ezt nem engedik meg,az rossz. Mert mindenből azt nézni, hogy ez drága, azt nem engedhetem meg, az lehangoló.

Vannak, akik úgy döntenek, lagzi nélkül, összeadja őket az anyakönyvvezető-az enyém is ilyen volt. Otthon pedig volt egy estebéd, amit anyukámmal közösen készítettünk el a szűk családnak.

Az biztos, hogy én hitelt nem vennék fel. Ismerősöm 1 milliót vett fel, mondván, hogy bejön a tácból. Nem jött be. Már kb 5 éve nyögik a kölcsönt.

De van, akinek valóban romantikus vágyai vannak, sok ember, szíves vendéglátás..Én nem ilyen vagyok, a mai világ sem errefelé halad. De esküvőd lehet,ha úgy döntesz a pároddal, hogy addig nyújtóztok, ameddig a takarótok ér.

2010. okt. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem vagy irigylésre méltó helyzetben, tény. :(

Muszáj pont nyáron esküvő tartanotok? Mert ha év végén némi prémium stb. beeshet.

Ruhát vehetsz használtan, már 10 000 Ft-ért is kapni. Cipőt, ékszert szintén jó áron lehet vaterázni, kínaiban venni. Csokrot akár egy ügyesebb kezű rokon is tud összerakni. Meghívót ti is tudtok nyomtatni, vagy mindenkit személyesen hívtok meg. Tortát, süteményeket is süthettek ti, és elég a szertartás után egy ebéd vagy vacsora vagy akár grillparty.

2010. okt. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Azt ugyan nem tudom, hogy mennyibe kerül maga a templomi szertartás, de gondolom nem az a legnagyobb tétel, főleg ha nincs túlcsicsázva a templomi díszítés.


Ruha kölcsönzési díjak sem mindenhol érnek a csillagos égig, csak jól utána kell járni, vagy nézel egyet használtan.


A vendéglátás meg ehet valami szolid álló fogadás, vagy kerti parti, úgy hogy megkéritek (legalább a legközelebbi) rokonokat, barátokat, hogy hozzon mindenki egy tálca sütit vagy inni valót. Digitális fényképezője már majdnem mindenkinek van, biztos akad az ismerősök között, akinek még érzéke is van a fotózáshoz.


Így is lehet jó a hangulat, és megértelek, hogy nem akarsz lemondani a fehér ruhás esküvőről, viszont mindenből a legegyszerűbb megoldást választanám.

2010. okt. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

14:30: Senki nem mondta hogy "bazi nagy" hitelt kell felvenni. De ha az alap dolgokra sincs pénz és a rokonság nem tudja őket támogatni és megengedhetik maguknak (biztos, rendszeres jövedelmük van) akkor miért ne? Nem az azonnal kézbe adott 250%-os kamatú Tv-ben hirdetettre gondolok, vannak normális konstrukciók, amit be lehet vállalni és ha esetleg mégis összespórolják előbb meg is lehet szüntetni. Ha 0Ft-om van nem fogok 3 milliós esküvőt szervezni, de 200-at pl egy alap lagzira felvennék ha annyi sincs és nagyon szeretnénk. Nem kell mindent helyből elitélni mérlegelni kell a dolgokat, utánanézni, és okosan dönteni!

Kérdező - ha mindketten akarjátok, igenis férjhez fogsz menni, az összes többi probléma áthidalható!

2010. okt. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

Attól hogy van templomi ceremónia, még nem kell több 100ezer Ft-os ruhában gondolkodnod. Egy 30 fős lagzinál sok helyen lehet spórolni.

Menyasszonyi ruhát én itt varrattam: [link] 75ezer Ft volt. De elég nagy ruha. A Dia egy bűbájos csaj, szerintem ha megmondod neki, hogy neked van ennyi megy ennyi pénzed a ruhára, segít kihozni belőle a legjobbat.

30 emberre főzni sem olyan nagy dolog, max. nincs 6 fogás, csak leves, meg pörkölt. Süti területen is jól körül kell nézni. Nekem 2 emeletes menyasszonyi tortám volt 5600 Ft.

Amúgy én Tolna megyei vagyok, itt a környékben tudok jó tippeket adni, de Veszprémben is, ha érdekel.


Elkeseredni pedig nem szabad! Fel a fejjel. Ha gondolod segítek a keresgélésekben szívesen. Amúgy az én menyasszonyi ruhám eladó. Ha gondolod küldök képet és ha tetszik megpróbálhatunk megegyezni.

2010. okt. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!