Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg GYED-en vagyok első...

Moni1220 kérdése:

Jelenleg GYED-en vagyok első babámmal. A 2. babát szeretnénk, mennyi lesz az ellátás összege?

Figyelt kérdés
Jelenleg GYED-en vagyok első babámmal. A 2. babát szeretnénk, de nem tudom, hogy járnánk jobban. Mennyi lesz az alternatív felvetésekkel a TGYAS, GYED 2014-ben? Úgy tudom akkor már majd mind a két gyerek után megkapom az ellátást. Röviden: 2010. februárjában kezdtem ezen a munkahelyen. Folyamatos munkaviszony azóta. Első baba születése 2012. május 28. Azóta TGYAS, majd most GYED-et kapok. A bruttó bérem 150. 000. - forint. Nem voltam betegszabin. Mennyi lesz a TGYAS, GYED a 2. babánál? 1. A GYED 2014. májusában jár le. Ha maradok tovább GYES, -en és ez alatt születik a baba, mennyi lesz a TGYAS, illetve GYED/GYES? 2. A munkahelyem megszüntetheti a munkaviszonyomat az alatt az idő alatt amíg GYED/GYES alatt itthon vagyok?
2013. dec. 20. 15:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nem mész vissza dolgozni a 2 gyerek születése között legalább 180 napot, akkor a szerződés szerinti bér lesz a tgyás és gyed alapja. De ha több mint 180 napot vagy gyesen a 2. baba születése előtt, akkor a gyed alapja a minimálbér lesz.

Mivel 2014 májusában lejár a gyeded, nem fogsz kettő gyedet kapni, mert nem szülsz meg 2014 májusáig, mivel még nem vagy terhes, legalábbis így értelmeztem.

Tehát, ha gyes alatt kiderül, hogy babát vársz, akkor inkább táppénzre menj, mond le a gyest, nehogy túllépd a 180 napot gyesen. Ha majd a 2. baba megszületik, akkor a tgyás mellé igényelhetsz gyest is, az első gyereked után, ha ő addig nem tölti be a 3. évét.

A munkaviszonyod nem szüntethető meg gyed, gyes alatt, ha nem mész vissza dolgozni. Ha gyes mellett dolgozol, akkor megszüntetheti.

Viszont, ha terhesség miatt lemondod gyest és táppénzre mész, akkor mindenképp jelentsd be a terhességed írásban a munkáltatónak és akkor védett vagy!

2013. dec. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!