Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most mi legyen nem mondtam le...

Most mi legyen nem mondtam le a gyest a nagy fiam utan?

Figyelt kérdés
Nem tudtam hogy le kell mondani azt hittem megszunik automatikusan. Ahogy a picinek intezuk.de ugy fest ne igy van. Most akkor mi legyen irjam meg a lemondot vagy varjak meg. Nem ertem miert nem szolt errol a. No aki segitet.a.papirt.kitolteni?
2013. dec. 21. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Írd meg, hétfőn add postára. Biztos, ami biztos. Nehogy azért halogassák az ügyed, mert hiányzik nekik ez a papír.
2013. dec. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Itt nem a. No a hibás, hanem te...
2013. dec. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy hibas de jelezhette volna elvileg neki tidnia kell az illyesmirol. En meg mint irtam nem tudtam rola. Kerdeztem a vedonot meg szules elott azt mondta nem kell csinalni semmit.
2013. dec. 21. 21:14
 4/14 anonim ***** válasza:
Én pont a héten voltam az Államkincstárban hasonló ok miatt (a kicsi után igényelni, a nagy 1 hónap múlva lesz 3 éves). Nekem azt mondták, hogy nem kell lemondani a nagyobbik után, hanem a kisebbik után kell leadni az igénylőpapírt és egy automatikus csere lesz. Ezt ők úgyis látják majd.
2013. dec. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha betölti a gyerek a 3. életévét, automatikusan megszűnik a gyes, nem kell lemondani. Hanem ha a pici után akarod igényelni, akkor azzal kapcsolatban kell az igénylést leadni.

Nekem most szeptemberben lett 3 éves a fiam és nekem se kellett lemondani, csak a gyes megszűnéséről a papírt nem akarták küldeni, ezért írtam e-mailt az Államkincstárnak, hogy nekem arra szükségem van és küldjék. És meg is küldték.

2013. dec. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De azért most eszembe jutott valami, hogy mennyi idős a nagyfiad? Mert ha még nincs 3 éves és te ezután a kisebbre akarod igényelni a gyest, akkor viszont le kell mondanod a nagyfiad után. Mert akkor szűnik meg automatikusan a gyes, ha a gyerek betölti a 3-at. Ha kistesó születik, akkor nem szűnik meg automatikusan a nagy után. Akkor a nagy után le kell mondani, a kicsi után pedig újra meg kel igényelni.
2013. dec. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-g..


Ez a másik kérdése, 2,5 éves a nagy, itt már leírtam neki mindent

2013. dec. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én lemondtam és a kicsire igényeltem.Mégis egy nemrég kiadott igazoláson a nagyra kapom a GYES-t,a kicsire mégis kapok családit.Most olvastam,hogy aki 2013-12-31.ig szülte meg a második babát az azért nem kap dupla GYEST,mert a nagy után már megszűnt és őrá már nem lehet mégegyszer igényelni.Nos ha ez így van akkor elküldöm nekik az igazolást,hogy nekem a nagyra folyósítják és megigénylem a kicsire is.Hiszen még 9 hónapig nekem is járna két gyerekre GYES a 2014-es törvények szerint.
2013. dec. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, neked nem járna dupla, mert meglévő gyerekre csak akkor vonatkozik, ha 2014 január 1 után újabb gyermek születik a családba.
2013. dec. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen,de csak azért ,mert megszűntetett GYES-t nem lehet újra igényelni.


"


Kormányzat

Gyakran ismételt kérdések

GYED EXTRA - a választás szabadsága


Kormányzat


Hírek

A kormány tagjai

Minisztériumok

Miniszterelnökség

Külképviseletek

Kormányszóvivő

Kormánybiztosok

Felelősségi területek

Európa-politika

Elérhetőségek


Minisztériumok


Belügyminisztérium

Emberi Erőforrások Minisztériuma

Honvédelmi Minisztérium

Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium

Külügyminisztérium

Nemzetgazdasági Minisztérium

Nemzeti Fejlesztési Minisztérium

Vidékfejlesztési Minisztérium


GYED EXTRA - a választás szabadsága

2013. december 10. 19:01


A 2014. január 1-től hatályba lépő intézkedéscsomag megkönnyíti a gyermeket vállaló családok és a munkába visszatérő édesanyák életét.


1., Munka GYED/ GYES mellett


Januártól a GYED és GYES mellett már korlátlanul lehet munkát vállalni, ha a gyermek elmúlt egyéves. Eddig a GYED folyósítása alatt egyáltalán nem lehetett dolgozni, a GYES alatt pedig csak legfeljebb heti 30 órában.

A módosítás nemcsak azokat a szülőket érinti, akiknek 2014. január 1. után születik gyermekük, hanem azokat is, akik ennél korábban szültek és gyermekük már elmúlt egyéves.


A szülők döntési szabadságát tovább növeli, hogy a munkavégzést nem csak az előző munkahelyen, hanem bárhol lehet végezni és időkorlát sincs, vagyis akár pár napot, hetet, hónapot is lehet dolgozni GYED, GYES mellett. Azok a szülők pedig, akik gyermekük mellett már jelenleg is dolgoznak, és emiatt felfüggesztették a nekik járó ellátást, jövő januártól kérelmezhetik a lakhelyük szerinti egészségbiztosítási szervnél, hogy a még hátralévő időre ismét folyósítsák számukra a GYED-et vagy a GYES-t.


Az intézkedés választási lehetőséget nyújt a szülőknek, hiszen így már szabadon eldönthetik, mikor menjenek vissza dolgozni, nem kell attól tartaniuk, hogy elveszítik a fennmaradó időre járó ellátást. Fizetésük mellett megkapják a családtámogatást is.


2., Testvér GYED/ GYES


A gyermek után járó gyermekgondozási ellátások (GYED, GYES) továbbfolyósításra kerülnek abban az esetben, ha 2014. január 1. után újabb gyermek születik a családba, aki után a szülők szintén jogosultak lesznek ellátásra. Eddig ilyen esetben az idősebb gyermek után járó összeg folyósítása megszűnt, és csak az újonnan született testvér után járt ellátás.


Az új szabályozás szerint valamennyi gyermek esetében folyósításra kerül a gyermek után járó valamennyi ellátás a gyermek három éves koráig. Amennyiben tehát a nagyobb gyermek három éves kora előtt születik meg a kistestvér, a szülők jogosultak lesznek a nagyobb gyermek és az újszülött gyermek után járó ellátásokra egyaránt. Abban az esetben, ha nagyon rövid idő telik el az egyes szülések között, még az is előfordulhat, hogy egy ideig egyszerre akár három gyermeke után kapjon ellátást a szülő (pl. a legidősebb után GYES-t, a középső után GYED-et, a legfiatalabb után pedig TGYÁS-t). Az egyetlen kikötés, hogy GYES-ből egyszerre legfeljebb két ellátást lehet folyósítani (kivéve ikrek esetén).


Lényeges, hogy a továbbfolyósítás kizárólag a 2014. január 1. után született kisebb testvérekre vonatkozik; amennyiben tehát mindkét gyermek 2014 előtt született, és így az idősebb gyermek után járó ellátást már a fiatalabb testvér születésekor megszüntették, azt nem lehet újra megállapítani és az esetleg hátralévő időre továbbfolyósítani 2014 után sem."De ha mégsem szűnt még meg?

2013. dec. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!