Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A párom megkérte a kezemet és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom megkérte a kezemet és én kínomban igent mondtam, mert nem akartam megbántani, de nem akarok a felesége lenni. Hogyan beszéljem ezt meg úgy vele, hogy ne legyen belőle a kelleténél nagyobb sértődés?

Figyelt kérdés

9 éve vagyunk együtt, közös gyermekeink is vannak. Nagyon szeretem a páromat, de be kellett látnom, hogy anyagiak terén egy gyerek szintjén van. Képtelen beosztani a pénzét és ha valamelyik családtagja kér tőle akkor ad neki akkor is, ha utána neki/nekünk kell megszorítani a nadrágszíjat vagy esetleg kölcsönkérni valakitől. Már több hitelt is vett úgy föl, hogy nekem elfelejtett róla szólni és bár megbeszéltük, hogy ilyen többet nem lesz, nem tudok benne teljesen megbízni.

Az utóbbi 6 évben már külön kasszán vagyunk, ez be is vált, de félek, hogy házasság alatt nem működne.


2013. nov. 6. 08:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Hát akkor mondd meg, hogy jó, csinálunk egy eljegyzést, és esküvő meg akkor lesz, ha a tarozásaidat letudtad.
2013. nov. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

komunikáció.....


és ezeket mond el neki is

2013. nov. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%
Bocs: tartozásaidat
2013. nov. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
21%
Ha összeházasodtok, attól kezdve lényegtelen, hogy külö vagy közös kasszán vagytok, jogilag minden közös, a felvett hitelektöl kezdve a jövedelmekig.
2013. nov. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

a házasság előtt felvett hitel soha nem lesz közös vagyon ...

az a férj negatív különvagyonához fog tartozni

sőt ha vállnak akkor a feleség kérheti a részletek felét amit a házasság alatt befizetett

2013. nov. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
16%

Te nem szereted a párodat, és nem értem, hogy miért vállaltál vele közös gyerekeket.

Elég érdekes lehet a közös háztartás és a külön kassza. A költségeket is külön álljátok?

Soha nem tudtam megérteni az ilyen együttélést.

2013. nov. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%

#6, te hol látod, hogy a Kérdező ne szeretné a párját?

Szerintem szereti, csak éppen tisztában van a hibáival is.

2013. nov. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
6-os attól, hogy valakik külön kasszán vannak még szerethetik egymást, ha az egyik fél nagyon költekező akkor érdemes így csinálni.
2013. nov. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
14%
nem értem hogy most mért is a pénz függvênye a hàzassàg? szerelem vagy valami, kompromusszum?
2013. nov. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

#9, a házasság az tudod egy jogi aktus, ami jogviszonyt teremt a két fél között. Tehát a két fél nyilván azt is mérlegeli, hogy számukra joghatásaiban a házasság, vagy az élettársi kapcsolat a megfelelőbb.

Ez esetben meg nyilván az utóbbi, mert anyagi szempontból kevésbé szoros kapcsolat, egy élettárs kevésbé tartozik helytállni a párja gazdasági dolgaiért, mint egy házastárs.

2013. nov. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!