Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyagilag miben lenne más 2.5...

Anyagilag miben lenne más 2.5 év, vagy 3 éves korkülönbség?

Figyelt kérdés

#korkülönbség #anyagliag
2013. dec. 26. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Max. annyival, hogy egy 3 éves gyereknek sokkal kisebb valószínűséggel kell pelenka, mint egy kisebb, akár 2 és fél éves gyereknek. De egyébként szerintem általánosságban véve nem befolyásoló az a fél év.
2013. dec. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Oh, nem így értettem, hanem a GYED, GYES részére gondoltam.

Egy időben rengeteg anyukától hallottam, hogy a 2 éves korkülönbség a legjobb anyagilag, akkor hasonló összeg jár, a tesónál, mint az első babánál.

Ha viszont 3 év van, akkor jóval kevesebb pénzt kap...

A neten össze vissza írnak erről és most változott meg sok jogszabály is ezzel kapcsolatban, ezért kérdezem, hátha valaki tudja, mi járna ez esetben.

(Egyébként 4 órában dolgoztam előtte, nettó 80 körül kerestem, plusz juttatások és másfél éves múlt a lányom.

HA sokkal, sokkal jobban járnánk, 2.5 évvel lehet előbbre hoznánk a baba projectet, bár én nagyon nem vagyok a téli szülés híve és a 3 évet terveztem köztük, de a pénz is számít sajnos... )

2013. dec. 26. 14:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát ha akkor szülsz mikor a lányod 2,5 éves akkor még jár fél év + gyes a gyed mellé. Ha a 3 évet betöltötte, akkor csak a pici után jár a gyed. Szóval 6 havi gyes-el lennél előrébb, azaz 171.000 Ft-ot buknátok. Illetve ha megszületik a kistesó, akkor annak 1 éves kora után már dolgozhatsz, akár otthonról is (nem kötelező a picit bölcsibe adni, nagyi is vigyázhat rá) azaz a munkabér mellett kapod a gyedet még pluszban.
2013. dec. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!