Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi a korkülönbség a...

Mennyi a korkülönbség a gyerekeid között és miért?

Figyelt kérdés
Mi a jó és mi a nehéz ekkora korkülönbségnél? Mi alapján döntöttétek el, hogy mennyi idő legyen köztük?

2013. dec. 22. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
22 hónap. Valójában picit nagyobb korkülönbséget szerettünk volna, olyan 2,5 évet. A nagy nehezen jott össze, a kicsinek "idoben neki álltunk", es ahogy kimondtuk,hogy jöhet a tesó, az első próbálkozásra sikerült is 😊😊😊😊
2013. dec. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

4 hónap híján 3 év a gyerekeim között. A kicsi most 17 hónapos.

A nagy elsőre összejött, a kicsi pedig védekezés mellett jött, de mivel már beszélgettünk róla, hogy kellene kistesó, úgy voltunk vele, ha most jön jöjjön. Amúgy úgy gondoltuk, hogy a nagy legyen ovis és úgy könnyebb lenne.

Ami nehezebb volt, hogy otthon a nagy nagyon Anyás volt és megviselte a baba születése. Most már a kicsi sem pici baba és sokszor együtt játszanak, a nagy lefoglalja a kicsit!

2013. dec. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18, 13, 12 évesek és 14 hetes vagyok. 18, 13 évest nem én szültem, a mostani babám elsőre összejött.
2013. dec. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

11,13,14 éves fiúk

6,15,11 éves lányok

2013. dec. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

23 hónap van a gyerekeim között. Ugyanúgy, mint az első válaszoló, az elsőre várni kellett, ezért" időben " nekiálltunk a másodiknak, és elsőre összejött.

Ez van,nem hiszem, hogy létezik ideális korkülönbség.

2013. dec. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5 és fél év. Így jött össze. Közben volt egy méhen kívüli és egy elhalt terhességem :-(
2013. dec. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk 4-5év körül lesz az 1. és a 2. között,majd kiderül kisfiunk jó korán érkezett,amúgy sem tartom jó ötletnek a kis korkülönbséget,és még sok szempontból várnunk kell,de ha lesz 3. baba is akkor 2,5-3 évet szeretnénk a 2. és a 3. gyermek között.
2013. dec. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

17 hónap a különbség. Kicsi különbséget akartunk, és be is jött. 2 havim volt a terhességek között.


Ebben a korban az a nehéz, hogy nagyon sok figyelmet igényelnek még mind a ketten, amikor kicsik. Viszont az a jó, hogy hihetetlen mennyire szeretik egymást, mennyire megértik egymást. Amióta a kicsi fél éves volt, már ott tudtam hagyni a naggyal, aki szórakoztatta, mesélt neki fejből, énekelt neki, adogatta a játékokat. Amikor a kicsi 10 hónapos volt, akkor felfedezték ez első saját közös játékukat anélkül, hogy be kéne avatkoznom, rávezetnem őket. Amióta pedig a kicsi 13 hónapos lett, azóta mindenben együtt tudnak működni, játszani. Szerintem ez a lehető legjobb különbség. Az elején meg kell vele dolgozni, de bőven beérik a gyümölcse.

2013. dec. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

22 hónap. Így is terveztük, kb 2 év különbséggel, aztán a második hónapban össze is jött. Most a harmadikat is így akartuk, rá viszont már több mint fél éve hiába várunk...


Nekem nem volt nehéz az eleje sem, most meg már egészen könnyű velük (3,5 és 1,7), szerintem jól döntöttünk. Egy nagy hátránya van: az elsőnek túl korán kellett nagytesóvá válnia, sokszor nem tudok vele annyit és olyan szinten foglalkozni, ahogy tenném, ha még nem lenne húga.


De ez amúgy biztosan egyéni, kinek mi válik be, a saját maga, a gyerekek jelleme és az egész életforma is befolyásolja az ideális különbséget.

2013. dec. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1-2 között 21 hónap.

1-2-3- között 15.5 és 17 év.

A nagyok jöttek.Nem terveztük,de vártuk őket.

A kicsi ajándék.

Jó:a nagyoknál fiatal voltam,sokkal rugalmasabb.

Nehéz:tapasztalatlan voltam,egyedül voltam,mert a férjem külföldön dolgozott.

A legkisebb és a nagyok között már nincs "nehézség".

Szóval:bármikor hangulatot csinál egy huszonéves kanbuliban.Sok haverja jár a fiamnak hozzánk,mind kedveli.

Kitűnően ért a divathoz.Tökéletes frizurákat alkot,körmöt fest,randira készít,szórakoztatja a nagylányom barátnőit.

2013. dec. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!