Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyi az ideális...

Szerintetek mennyi az ideális korkülönbség két testvér közt, és miért?

Figyelt kérdés
Én 2 évre gondoltam, mert akkor a nagy még könnyebben megszokja a kicsit, vagy 4 évre, mert akkor már megértőbb a nagyobb, és segíteni is tud. Mit gondoltok?

2013. dec. 4. 10:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hát ez egy nehéz kérdés. ha két lány van, akkor szerintem jó, ha közel vannak korban egymáshoz, még talán a fiú - lány tesó is, de ha két fiúról van szó, akkor szerintem a verekedések száma fordítottan arányos a korkülönbséggel :)

a gyereknek jó, ha van testvére, jól felkészíti az életre, ráadásul két gyerek eljátszik egymással, az egyke mindig többet "foglalkoztatja" a szüleit.

a két év amúgy szerintem még a legideálisabb, de tényleg úgy van, ha a nagyobb 5 év körüli mikor érkezik a tesó, nem olyan nagy "sokk" neki a "betolakodó" :)

2013. dec. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szerintem olyan nincs hogy ideális. Inkább személyiség, gyerek függő. Vannak gyerekek akiket egyáltalán nem visel meg akárhány éves is és vannak akik rosszabbul viselik. van olyan gyerek aki egyáltalán nem féltékeny és tudok olyat aki 8 éves volt a tesó születésekor és most 40 éevsen is azt emlegeti hogy neki milyen rossz volt mikortól meszületett az öccse, pedig nem volt elhanyagolva ö mégis igy gondolja a mai napig.
2013. dec. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyerekek személyiségétől és a szülő hozzáállásától függ, hogy a gyerekek kijönnek-e egymással. Két öcsém között 2,5 év van és szinte a legjobb barátok, mindig együtt játszottak és nem nagyon verekedtek, már majdnem felnőttek és úgy látom mindent megbeszélnek egymással. Én 10 évvel vagyok idősebb a nagyobbiknál, de mikor kamasz voltam az agyamra mentek, nagyon idegesítettek. Bátyámmal 3,5 év van köztünk, mi is sokat játszottunk együtt, de sok év volt, h utáltuk egymást. Én majd öt évre akarok kistestvért a fiamnak, hogy a naggyal is legyek eleget, aztán talán újra lesz kedvem szülni is, de én csak két gyereket szeretnék, ezért az idő nem sürget.
2013. dec. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A nagy kislány.
2013. dec. 4. 11:18
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 2 év ideális. Nekem 2 lányom van, és 23 hónap van közöttük. Sok saját tapasztalatom nincs még, mert kicsik, de kisebb koromban én mindig annyira örültem volna egy kicsit korban hozzám közelebb álló testvérnek!6 év volt közöttünk öcsémmel, ami bizonyos szempontból jó is volt (sokat tudtam segíteni anyumnak), de sok szempontból nem, nem tudtunk annyira összenőni, nem volt közös játék, közös barátok, stb... Nekem ez hiányzott kicsit. Ezért döntöttem így.
2013. dec. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Érdekes téma ez, nem értem, miért gondolják a szülők, h a két év a tuti!??

Durván mondva azt érzem, h ezzel elveszek egy évet a nagyobbamtól, amit még meghitten, kettesben tölthetnénk és a kicsivel is kitolok, mert nem kapja meg egész picike korában ugyanazt a csak Rá irányuló figyelmet, mint a nagy tesója. Ha meg a nagyobbat bölcsibe passzoljuk az megint kitolás, hiszen úgyis jön az ovi, olyan kevés ez a 3 év, amit együtt tölthetünk, de én azt mondom, élvezzük ki!!!!

Mindegyik gyerekemmel megélem a kiskorukat és amikor oviba kell mennie, jöhet a tesó. 3 évet tartok ideálisnak. A barátnőm gondozónő és tapasztalatból is látja a vegyes csoportban, hogy egy 3 éves mennyire toleráns egy egész kicsivel és segítőkész, megértő, stb. :)

Nincs rá egyébként bevált "recept". :)

Nagyon sok függ a gyerekek személyiségétől, a szülők hozzáállásától, a neveléstől, stb..

Valakinek ez, valakinek az válik be.

Az is számít, milyen nemű a nagy, és a kicsi. Mennyire tudja lefoglalni magát pl a nagy, mert ha nagyon azt szokta meg, hogy anya folyamatosan játszik vele, úgy nehezebben élheti meg, hogy onnantól anya és az egész család figyelme megoszlik.


A mi álláspontunk a következők miatt lett a 3 év:


Ha visszamennék dolgozni, sajnos nem érzem azt, hogy helyt állnék ugyanúgy, mint azelőtt és a cég elég rosszul áll, legalábbis a verebek azt csiripelik. :(

Tartok tőle hogy elveszíthetném a munkám és munka nélkül újra babát vállalni, kemény... Ha meg új melót keresnék, már túl sok lenne köztük a különbség, mire bevállalhatnánk a tesót.


Tehát mondhatnátok, hogy legyen most a kicsi és akkor bő két év lesz köztük.

Én azt gondolom, hogy egy 2 évesnek nagyobb szüksége van az anyukájára, mint egy bármilyen más korú gyereknek!

Akkor már tényleg mindent megért, kérdez, beszél és öröm Vele minden játék és egyre kreatívabban lehet foglalkoztatni, fejleszteni. :)

HA akkor lép a képbe a picike, szerintem azt tarumaként is megélheti egy dackorszakos két éves. :(

Még a gondolatait, érzéseit nem tudja kifejezni, de érzi, valami nagyon megváltozott!

Az anyukának, családnak is nehéz, hiszen a "nagy" még nem szobatiszta, nem tud egyedül öltözni, vetkőzni, fürdeni, stb, stb, és a picike lehet, hogy hasfájós, lehet, hogy egész nap cicizne, és ha valamit, ezt az idősebbik pont nem fogja megérteni, hogy mi értelme ennek az egésznek!!

Felőrölheti a türelmét mindenkinek pl két ilyen kicsivel csak egy elindulás valahova... Még egyiknek sincs igazán türelme, stb


Most azt gondolom, (remélem ha megszületik a kicsi, akkor is így fogom gondolni. :D ) egy 3 éves már el tudja mondani, ha valami bántja, ha hanyagolva érzi magát, ha féltékeny, és meg tudjuk beszélni, mi miért van.

Egy 3 éves már szobatiszta, egyedül eszik, öltözik, stb.

Ennyi idősen szeretnek babázni, segíteni, sürögni, forogni, szerep játékozni és sokan egyedül is el tudnak játszani, de a szoptatás, a pelenkázás, és öltöztetés is érdekli őket. :)

Arról nem is beszélve, hogy ahhoz is elég ez a korkülönbség, hogy hamarosan közös lehessen az érdeklődési körük, de mégsem kell vetélytársként tekintenie a babára, hiszen Ő már egy okos, nagylány, akiknek szinte mindig öröm és dicsőség, ha van kis tesója, akinek Ő lehet a kis pótmamája. :)


Nálunk úgy lenne, ha minden jól megy, hogy a pici a lányom 3. szülinapja körül, azaz májusban születne, és így még velünk lenne a nagy is, szeptemberig.

Nem érezné, hogy a kicsi miatt lesz a oviba passzolva és nyáron együtt jönnénk ,mennénk, ami talán nem lenne nehéz, hiszen jó időben sokat szoktak a picik aludni, amíg mi játszózunk pl. :)


Az oviba szoktatás is jól menne, mert anyum a szomszédban lakik, így a kicsivel lehetne, míg a nagyobbikom megszokja a közösséget.


A féltékenység elkerülésére is majd többször a picivel lenne anyum, vagy egy családtag és a nagylányommal kettesben is mennénk ide-oda, hogy ne érezze, ennek vége a kicsi miatt!! :)


Na, dió héjban ennyi a jelenlegi tervünk, meglátjuk mi lesz ebből.

Azt még megjegyzem, hogy nem azért szeretnék tesót a lányomnak, hogy onnantól lefoglalják egymást és nekem ne legyen dolgom, hanem hogy egy életre szóló kötelék alakuljon ki köztük és legyen egy boldog, mozgalmas életünk! :)


Na ez a mi véleményünk.... :)

2013. dec. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan gondolom, ahogy az előttem válaszoló. Én mondjuk visszamegyek dolgozni a tervek szerint, ha 2 éves lesz, várnak vissza egy magasabb pozícióba és családi napközibe vagy magánbölcsibe megy, anyukám is jövő októberben tud csak nyugdíjba menni. Én is amellett vagyok, hogy 2 éves gyerek még nagyon igényli az anyát és nem biztos, hogy megérti azokat a dolgokat, amiket egy 4 éves. Ha vállalunk, biztosan csak így, bár nekem nincs tesóm, de én nagyon jól elvoltam így is. Ismerek olyat, aki szinte csak a kötelező köröket futja a testvérével, nekem 2 nagyon régi barátnőmmel sokkal jobb a kapcsoltunk. Nem mérvadó nálam, hogy egy gyereknek kell a testvér. A férjemék 3an voltak, ő szeretne, de én egyáltalán nem vagyok biztos benne. Nehéz volt számomra az első 6 hónap, a kapcsolatunk is sokáig romokban volt, nem biztos, hogy a fiamat kitenném még ennek is. Próbálom élvezni az együtt töltött idő minden percét, de én nem biztos, hogy szülnék tesót. Olyan jó csak vele, nem tudom elképzelni, hogy még egy gyerkőc legyen. Egyenlőre nem. A munkámat is szeretem, ha visszamegyek, a korrektség azt kívánja, hogy 2 évig ne lépjek le szülni, nagyon jó a kapcsolatom a főnökömmel, nem hagynám szarban, számít rám és hát én is arra, hogy visszamehetek. Mielőtt a fiam született, már akkor szóltam, hogy babaprojekt, amikor elkezdtük, így nem érte meglepetés és amikor visszamentem a céghez, akkor is megbeszéltük, hogy 2 évig szeretné ha maradnék. Cserébe biztos állásom van.
2013. dec. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, mint a hosszan író válaszoló DE sajnos már benne vagyok a korban, így nincs időm várni..
2013. dec. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Másfél év van a két gyerekem között, a nagyobbik lány, a kicsi fiú. IMÁDOM! Nagyon jó döntés volt és a gyerekek is imádják egymást, soha nem volt hangos szó, veszekedés (persze ilyen apró-cseprő "addide-akisautót-nemadom" persze volt, de ez teljesen normális). Abszolút összenőttek, nagyon szuper, mintha ikrek lennének, már külsőre is mert a kisfiam behozta növésben a nővérét:)


Ha százszor születnék újra sem csinálnám másképp! De ahány család, ahány ember, annyi vélemény, ezt nektek kell tudni, érezni.

2013. dec. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kis korkulonbseg az elejen nehez, de utana tobb a kozos program egyutt. A nagy korkulonbsegnel foditva. MEgerti a nagy is jobban a szitut, de azert majd 6-7 evesen nem 2 evessel fog akarni jatszani. A korkulonbseg kesobb is meglesz. Amikor a nagy kamaszodik, a kicsi meg "kicsi" lesz stb. Szerintem ez felnott korukig meglesz. A kis korkulonbseggel van esely arra, hogy "osszenonek", mint az elozo hozzaszolo is irta.


En igy gondolom. 1 gyerek van, es nem is latom, hogy a kozeljovoben lenne kisteso. Ezt viszont sajnalom :(

2013. dec. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!