Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ez nem lehet egy kiskapu,...

Ez nem lehet egy kiskapu, hogy a 2014 előtt 2 gyereket szültek is megkapják a dupla GYES-t?

Figyelt kérdés

Egy igazolás szerint amit nemrég kaptam a kezembe még mindíg a nagyobbik gyerekre kapom a GYES-t.Amikor megigényeltem a kicsire és lemondtam a nagyra csak egy papírt kaptam amin az állt,hogy két Gyes korú gyermekem van,de csak egy ellátást folyósítanak.Igazából erre sem volt ráírva,hogy megszűnt volna a nagyra.Az új törvény viszont azt,hozza fel indoknak,hogy azért nem kaphatnak dupla Gyest a 2014 előtt születtek,mert ott már a nagyobbikra megszűntették a Gyest és azt már nem lehet mégegyszer újra igényelni.De mi van,ha sokaknak még mindíg a nagyra folyósítják?



Az új szabályozás szerint valamennyi gyermek esetében folyósításra kerül a gyermek után járó valamennyi ellátás a gyermek három éves koráig. Amennyiben tehát a nagyobb gyermek három éves kora előtt születik meg a kistestvér, a szülők jogosultak lesznek a nagyobb gyermek és az újszülött gyermek után járó ellátásokra egyaránt. Abban az esetben, ha nagyon rövid idő telik el az egyes szülések között, még az is előfordulhat, hogy egy ideig egyszerre akár három gyermeke után kapjon ellátást a szülő (pl. a legidősebb után GYES-t, a középső után GYED-et, a legfiatalabb után pedig TGYÁS-t). Az egyetlen kikötés, hogy GYES-ből egyszerre legfeljebb két ellátást lehet folyósítani (kivéve ikrek esetén).


Lényeges, hogy a továbbfolyósítás kizárólag a 2014. január 1. után született kisebb testvérekre vonatkozik; amennyiben tehát mindkét gyermek 2014 előtt született, és így az idősebb gyermek után járó ellátást már a fiatalabb testvér születésekor megszüntették, azt nem lehet újra megállapítani és az esetleg hátralévő időre továbbfolyósítani 2014 után sem."De ha mégsem szűnt még meg?


2013. dec. 26. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:

www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-gyes-gyed-gyet__5195529-egy-igazolas-szerint-a-nagyobbra-kapok-gyest-akkor-jar-a-dupla-gyes



Ez most este a második kiírt kérdésed, plusz egy harmadik kérdést is ezzel offoltál



http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-g..

2013. dec. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen ezért kértem a kedves modokat,hogy ha lehet töröljék az előzőt,mert ezt jobban sikerült megfogalmaznom.És sokan vannak akik két pici gyerekkel kimaradnak a dupla Gyes-ből nekik is próbálnék segíteni,mert két attól,hogy 2014 előtt születtek még ugyanannyit kell rájuk költeni mint azokra akik 2014 után születtek.
2013. dec. 26. 22:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos,hogy kibukna és kamatostól fizettetnék vissza.

Azért aki gyes-re vállal 2 gyereket annak nyilván nem számít 25 ezer mert ahhoz azért kell az apának elég jó fizetésnek lennie.

2013. dec. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy jogszabály onnantól érvényes, amikortól életbe lép. Ha tegyük fel jövőre csökken az szja, nem lehet visszakövetelni a tavalyi pénzből is a különbözetet. Nem értem, mi nem érthető ezen.


Nem azért akar a kormány dupla gyest, hogy neked már meglévő 2 gyerekkel jó legyen, hanem azért, hogy akinek egy van, és nem akart többet, azt ösztönözze újabb gyerek szülésére. Mert kevés gyerek születik, öregszik a társadalom, és ha nem szülünk legalább két gyereket (de inkább többet), mi nők, akkor bizony nem lesz, aki idős korunkban eltartson minket a nyugdíjrendszeren keresztül. (Mert a mi nyugdíjjárulékunk a mostani idősekre megy el.)

2013. dec. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem válaszoló nagyon jól megfogalmazta!


Hoznak egy törvényt, akkor az onnéttól kezdve él, nem adják visszamenőleg is!

2013. dec. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem kapsz 2 gyes-t egyértelmű a törvény csak aki 2014 után szül
2013. dec. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Rosszul értelmezel kérdező. Mindkét gyereked esetére vonatkozik, valamelyik után nem jár, és nem fog járni 2014 után sem. Az a baj, hogy szerinted ha valakinek pl. van egy két éves és egy egy éves gyereke, és a nagyobb után kapja a gyest, kérheti a kicsi után 2014 januártól. De ez nem igaz, mert itt nem az idősebb, meg a fiatalabb testvéren van a hangsúly, hanem azon, hogy ha két olyan korú gyereked van, aki után járna, de mindkettő 2014 előtt született, akkor mindkettőre már nem jár. Sajnos itt nincs szó semmilyen kiskapuról, ha a nagyobb után kapod, akkor a kicsire nem jár.
2013. dec. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem is visszamenőleg gondoltam,hanem január 1-től,mert akkor még mindkét gyermekem bőven benne van a Gyes korban és még mások is sokan így vannak.
2013. dec. 27. 17:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sokan vannak így, de ha a kistesó nem 2014-ben születik, akkor nem lesz két ellátás. Ennyi.
2013. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!