Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tgyást miből számolják, ha...

Tgyást miből számolják, ha idén június közepétől táppénzen voltam veszélyeztetett terhesként? 2014. januárjában szülök.

Figyelt kérdés
Lehet nem volt meg így a 180 bérezett napom idén,mivel a másik kislányommal vettem ki gyápot is év elején!Jelenleg 5330ft a napi táppénz amit kapok.Azért kérdezem mert a szerződés szerinti bérem 219.000ft.A táppénzem viszont a prémiumokkal ,túlórákkal számolt béremből származik.Egyébként 2008 óta folyamatos a munkaviszonyom!Köszönöm a segítséget aki ért hozzá!
2013. dec. 18. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg a 180 bérezett nap (és biztos nincs meg, hiszen július 1-ig kellett volna dolgoznod, hogy meglegyen) a tgyásod alapja a minimálbér kétszerese lesz. Vagyis a tgyásod és a gyeded is bruttó 137200.
2013. dec. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De ha meg tudod oldani, akkor még idén kezdd meg a tgyást, úgy 2012 lesz az alapja, tehát a béred, ugyanaz a bér, mint a táppénzedé.
2013. dec. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ! tehát,ha elmegyek 23 tól mondjuk tgyásra akkor is 168 napig kapom a tgyást?

Nekem azért is érdekes mert gyesen vagyok a nagyobbal,tartós beteg.Viszont mivel januárban szülök akkor elvileg mindkettő járna..De így akkor most lemondom 23-val.Majd ha minden igaz januárban újra igénylem ha megszületett a baba ?

2013. dec. 18. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!