Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Második gyerek után hogy...

Második gyerek után hogy számolják a gyedet?

Figyelt kérdés
19,5 hónap van a két gyerekem között. Kaptam egy levelet az államkincstártól, ami azt írja, hogy napi 500 forinttal kevesebb lenne a T-Gyásom, mint most a gyedem, akkor a gyedem még kevesebb lesz. Ez elég elkeserítő. Nem értem az egészet. Most beszéltem a barátnőmmel, aki zsinórban a harmadik babájával van otthon és ugyanannyi T-gyást kap a harmadik után, mint az első baba után. Ez akkor hogy lehet? Azt mondja, hogy a munkabér után kell, hogy számolják a T-gyást és gyedet, nem pedig a előző évi gyed után, mert akkor Ő is mindig egyre kevesebbet kapna. Eléggé el vagyok keseredve emiatt... Van olyan, aki kapott már így és tudja pontosan hogy számolják?
2013. dec. 28. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A második gyerek után a tgyás alapja a szerződés szerinti béred. Sajnos lehet kevesebb, ha az első gyerek előtt sok nem rendszeres jövedelmed volt (jutalom, túlóra, jutalék, stb). Nem az előző évi gyed alapján számolják.
2013. dec. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lamaradt, hogy 180 bérezett nap híján a tgyás alapja is csak max. a minimálbér kétszerese lehet. De ha a szerződés szerinti béred ennél kevesebb, akkor az az alap.
2013. dec. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy 180 bérezett nap híján a tgyás alapja is csak max. a minimálbér kétszerese lehet. De ha a szerződés szerinti béred ennél kevesebb, akkor az az alap.
2013. dec. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!