Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második babánk pont úgy...

Második babánk pont úgy születne, hogy az első gyermekünk elmegy oviba, akkor mi után számolják a második gyerek után járó tgyást és gyedet? Hogy működik?

Figyelt kérdés
Az első gyerek után dolgoztam folyamatosan 11 évet.
2013. jan. 28. 18:38
 1/10 A kérdező kommentje:
bocsánat nem utána, hanem előtte
2013. jan. 28. 18:39
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezt most nem értem?

Hány éves a nagy? Most dolgozol van élő munkaviszonyod.

2013. jan. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg gyeden vagyok 17 hónapos kislányommal. Az Ő születése előtt volt folyamatos munkaviszonyom. Még csak tervezzük a második babát. Kislányom augusztusban lesz 2 éves. Utána kapni fogom 3 éves koráig a gyest. Ha pont a gyes végén születne meg a második gyerek, akkor a második gyerek után járó tgyást és gyedet mi után számolják?
2013. jan. 28. 18:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem a minimálbér alapján, mivel egy évig a jövedelmed csak a 28000Ft-os gyes lenne. Valahogy úgy kellene, hogy a gyes alatt már terhes vagy és akkor nem a gyes-en lennél hanem táppénzen a másodikkal.
2013. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha több mint 180 napot leszel gyesen, akkor a minimálbér lesz az alapja a tgyásnak és a gyednek is.

Vagyis 6 hónapnál többet ne legyél gyesen, utána táppénzen kellene lenni, vagy visszamenni dolgozni.

2013. jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

előtte 2 év munkaviszony az első gyerek miatt fontos ,a többi nem számít ...

amit a 2.szülés előtti 2 évben kapsz számít "jövedelmednek" ez lesz az alapja ...

nagyon minimális...ez nem ösztönöz senkit gyermekvállalásra.

2013. jan. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kicsit helyesbítenék az utolsó 2 válaszon:

1. "amit a 2.szülés előtti 2 évben kapsz számít "jövedelmednek" ez lesz az alapja"

Nem, mert ha nem dolgozik, akkor nincsen jövedelme, ilyen esetben nem lehet az az alap, amit kap.

78% előtted ugyan kis hibával de leírta, hogy mi az alap.

A kis hiba:

"Ha több mint 180 napot leszel gyesen, akkor a minimálbér lesz az alapja a tgyásnak és a gyednek is."


A tgyásnak NEM a minimálbér lesz az alapja, hanem a minimálbér kétszerese, vagy ha kevesebbet kerestél ennél, akkor a szerződés szerinti béred. A többi stimmel.

2013. jan. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, úgy van, ahogyan az előző írta. Pénzbeli ellátásnak (jelen esetben TGYÁS, GYED) nem lehet egy másik pénzbeli ellátás (jelen esetben GYES) az alapja.
2013. jan. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, igazad van hetes, a tgyásnak a minimálbér kétszerese lesz az alap, vagy a szerződés szerinti bére. De sajnos a gyednek a minimálbér lesz az alapja, ha több mint 180 napot lesz gyesen.
2013. jan. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, írtam is, hogy csak kis hiba volt, de a többi abszolút stimmel:)


Kérdező, ahogy az előttem szóló írta, ahogy teherbe esel, inkább táppénz.

2013. jan. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!