Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Első gyermekem várom. Jövő...

Első gyermekem várom. Jövő héten töltöm a 31. hetet ( csütörtökön ) Pontosan ezen naptól kezdve nem szándékozom dolgozni. Kérdésem: táppénz következik most ugye?

Figyelt kérdés
Tgyást mikortól kell igényelni? És a szülési szabadság mikor kezdődik? Elolvastam ugyan egy csomó oldalon az infókat de mégis olyan, mintha kínai lenne. Valamint a munkáltatóm kirúghat-e amíg otthon vagyok a babával? Határozatlan idejű a szerződésem, úgyhogy szerintem nem, de a sok olvasott dolog után már ebben sem vagyok biztos, hogy nincs erre valami kiskapu. ( mármint a munkáltatónak). Köszönöm előre is, hogy olvasod és válaszolsz!
2013. dec. 29. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Írásban be kell jelenteni,hogy terhes vagy, akkor nem rúghat ki.



"Pontosan ezen naptól kezdve nem szándékozom dolgozni."


Azért ez teljesen nem így működik,majdnem de azért nem. Nőgyógyásszal beszéltél már,hogy kiírjon veszélyeztette terhesnek?

2013. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Jégtánc ***** válasza:
T-gyást 28 nappal a szülés időpontja előtt tudod igényelni.
2013. dec. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Amennyiben elmész táppénzre, úgy a tgyás szüléstől jár, onnantól kell igényelni.
2013. dec. 30. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ma reggel voltam a nődokinál papírért. Ezután következik a háziorvosom.
2013. dec. 30. 11:30
 5/6 anonim ***** válasza:

lehetőségek:

sima táppénz, ebben az esetben 15 munkanap betegszabi, majd utána tp.

VEszélyeztetett terhesség miatti tp, ebben az esetben azonnal tp-zel indul, nncs betszab.

És a tgyást is igénybe veheted a szülés előtt 28 nappal, akkor is, ha táppénzen vagy.

2013. dec. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A hármas hülyeséget mondott

Ha táppénzen vagy, akkor is igényelheted a tgyást a szülés időpontja előtt 28 nappal.

Én is így tettem 3 éve és most is.

2014. jan. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!