Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi ledolgozott napnak...

Mennyi ledolgozott napnak kell meglennie, hogy szeptemberi szülés után tgyást kaphassak?

Figyelt kérdés
A 2013. as évben 3 hónap munkanélküli segélyt kaptam és 3 és fél hónapot dolgoztam.Idén pedig ápr.30 ig van munkaszerződésem.Jól gondolom hogy ez kevés,és csak gyesre leszek jogosult?És májustól szeptemberig kapom a szociális segélyt?

2014. jan. 4. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:

365 napnak kéne lennie. Ha ez nincs meg, s úgy néz ki nincs meg, hiányzik 2 hónap, akkor igen, csak segélyt kapsz, ha a férjed keresete ezt indokolja.

Munkanélkülire sem tudsz elmenni, mert nincs 1 éved bedolgozva, s az is csak 1 hónap lenne, még úgy is kevés lenne, szóval csak GYES jár majd, + családi pótlék, de az is kb. 40.000 együtt.

2014. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2014. jan. 4. 14:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a parod legalabba minimalbert megkeresi mar a segely se jar
2014. jan. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm.
2014. jan. 4. 15:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha szeptemberben szülsz, de nincs meg a 365 napod, de mégis sikerül a szüléskor munkaviszonybab legyél, akkor méltányossági tgyást és gyedet kérhetsz, de ahhoz is kell a szüléskor fennálló munkaviszony!

Ha nem lesz, sajnos csak gyes jár, esetleg gyermekvédelmi segélyt igényelhetsz, de az nem jár mindenkinek, csak ha a párod keveset keres és nincs sem autó, sem ingatlan a neveteken!

2014. jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!