Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkahelyet felszámolták....

Nagyné Katalin kérdése:

Munkahelyet felszámolták. Állásker. Jár.2014 01.11. lejár. Veszélyeztett terhes lettem 2013 okt. Szülés várható ideje 2014 06.28. Előtte 10 év folyamatos munkaviszony. Táppénz alapja? Tgyás, gyed, gyes hogyan jár?

Figyelt kérdés

2014. jan. 6. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen táppénz alapja? ÁJ-d lejár, utána nincs ellátásod!
2014. jan. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha lejár a munkanélküli, szülésig nem kapsz semmit.

Miután megszúletett a baba, Gyes+családi pótlék jár majd, ami kb. 35.000ft.


Miután lejár a munkanélküli pénz , a Nav (volt APEH)

Be kell jelentkezni, s fizetni magad után az egészségügyi hozzájárulást, különben nem látnak el a kórházban, vagy kiszámlázzák majd a vizsgálatok árát, és a szülést is, mivel nincs biztosításod.

2014. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem jár táppénz, ha nincs munkahelyed. Ha szüléskor nincs bejelentett munkaviszonyod és nem kapsz álláskeresési járadékot sem már, akkor nem jár tgyás és gyed sem, csak gyes. Szülésig esetleg aktív korúak ellátását tudsz igényelni, ennek kérdezz utána, illetve az álláskeresési járadék lejárta után még 45 napig van TB ellátásod, utána magadnak kell fizetni, ha nem lesz munkahelyed vagy nem kapsz aktív korúak ellátását sem, illetve meg tudod igényelni az önkormányzattól, hogy 1 évig ők fizessék a TB-d, de szülés után a gyes által jogosult leszel TB ellátásra, csak addig mindenképp intézd el valahogy a TB ellátást!
2014. jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a nagy szívás igen csak gyes és családi ami alanyi jogon is jár na ha életedbe egy pillanatot nem dolgoztál volna akkor is.

Szülés pillanatában kell élő munkaviszony.

2014. jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem jár semmi,csak gyes :(

De nézz utána,úgy tudom a kismamákat ingyen ellátják,járhatsz terhesgondozásra,mehetsz szülni ingyen.De aztán lehet változott OEP-nél rá kell kérdezni!

Nincs vállalkozó ismerősöd?? Esetleg ha fizetnéd magad után a járulékokat akkor szülésnél kapnál tgyást,gyedet.8 éve én így oldottam meg!

2014. jan. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!