Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tanár vagyok.2014 dec.1-ig...

Tanár vagyok.2014 dec.1-ig vagyok jogosult gyedre. Gyest nem kérnék, hanem vissza szeretnék menni tanítani, de addigra lesz kb 85 nap szabim, amit nem fizetnek ki, hanem mindenképp ki kell vennem. Lemondhatok a gyedről hamarabb?

Figyelt kérdés
Szóval április helyett én már január elején vissza szeretnék menni, ez így nekem is és a sulinak is jobb. Vagyis már szeptember körül lemondanék a gyedről és fizetett szabin lennék otthon és így januártól mehetnék dolgozni. Ezt így lehet? Egy másik kérdésem, hogy ha 2015-ben születik meg a kistesó, akkor annak a gyednek az alapja a 2014es év? De az nekem végig gyed. Lehet gyednek egy másik gyed az alapja?

2014. jan. 8. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ellátásnak nem lehet ellátás az alapja.
2014. jan. 9. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2014. január 1. óta már korlátlan időben lehet dolgozni GYED és GYES mellett, ha a gyermek betöltötte az 1 éves kort, vagyis teljesen felesleges, sőt butaság lenne lemondani a gyed-et.


Ha 2015-ben születik a tesó, akkor elvileg a 2014-es év átlagbérét néznék, de mivel gyeden leszel, akkor ez nem jön össze, vagyis megvizsgálják, hogy szülés előtt van-e 180 bérezett napod (ebbe a táppénz nem számít bele), és annak az átlagát veszik, ha ennyi napod nincs, akkor a szerződéses béred lesz az alapja a tgyásnak (vagy max. a min.bér kétszerese), a gyednek pedig szintén.

2014. jan. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A gyed extra értelmében a gyerek 1 éves kora után korlátlan időben lehet gyed mellett dolgozni, tehát megkapod a gyedet és a fizetést is, akár már most is visszamehetsz dolgozni, nem kell a gyedet lemondani mert jár, hülyeség lenne arról a pénzről lemondani.

Ha a tesó születése előtt visszamész dolgozni és meglesz a 180 bérezett napod, akkor a szülést megelőző év bruttó átlagbérének a 70%-a lesz a tgyás és gyed alapja. Ha nem lesz 180 bérezett napod, mert gyeden vagy gyesen vagy táppénzen vagy, akkor a szerződés szerinti bér lesz az alap.

2014. jan. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagyis nem a szülést megelőző év átlagbére, hanem az igénylést megelőző év. Tehát, 2015-ben igényelsz tgyást, akkor ha 2014-ben van 180 bérezett napod, akkor a bruttó átlagbér 70%-a az alap, ha nincs 180 bérezett napod, akkor a szerződés szerinti bér vagy tényleges bér.
2014. jan. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem igazán értem, azért akarsz visszamenni 2015 januártól, hogy még abban az évben megint elmenj szülni???

Ennek az igazgató, a kollégáid, a gyerekek és a szülők is nagyon fognak örülni. rendkívül lojális dolog lenne...

2014. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. a főnököm mondta, h le kell mondanom a gyedről, de így, h kaphatom mellette, nyilván nem fogok. de ha nem mennék vissza, akkor a gyes 26000 ft körül lenne és mi van, ha nem sikerül rögtön a kistesó?? és egyéb dolgok is vannak, ami miatt vissza szeretnék menni, ezt viszont nem részletezném.
2014. jan. 10. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!