Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Április 15-re vagyok kiírva,...

Április 15-re vagyok kiírva, lehetek a terhesség végéig táppénzen, vagy tgyás-t kell igényelnem előtte 4 héttel?

Figyelt kérdés
2014. jan. 14. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehetsz a szülésig táppénzen, és a szüléstől meg tgyás-t igényelhetsz majd.
2014. jan. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tica0121 ***** válasza:
45%
Lehetsz a szülés napjáig táppénzen, és a szülés napját követő naptól kell igénylened a TGYÁST! Egyébként így paraktikusabb, mert lehet kiszámolod a kiírástól a 28 napot, de ha később születik a baba, akkor visszamenőleg csomó utánnajárnivaló van vele.
2014. jan. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is táppénzen voltam a 20. héttől egészen szülésig és csak utána igényeltem a TGYÁSt.
2014. jan. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig érdemesebb a szülés előtt 4 héttel igényelni a tgyást, mert az nagyobb összeg, mint a táppénz, butaság lenne szülésig táppénzen maradni (még a gyed is nagyobb összeg lesz a táppénznél).

Az hogy mikor szülsz semmit nem változtat a dolgon, mert a tgyást mindenképp 24 héten keresztül kapod csak, mindegy mikor kezdted. Az első gyerekemet én is túlhordtam a szülés várható idejéhez képest, és semmilyen plusz intéznivaló nem volt a tgyással kapcsolatban emiatt, ezt nem tudom honnan veszik sokan.

2014. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!