Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A terhesség alatti táppénzes...

A terhesség alatti táppénzes idöszak alatt sem lehet akármikor elhagyni az otthonom, vagy akkor nincs ilyen megkötés?

Figyelt kérdés
Nehéz munkát végzek, hamar táppénzre kell majd mennem. Jó lenne tudni hogy azt a kb. fél évet otthon kell majd töltenem, vagy szabadon mozoghatok majd. Kérlek titeket ne nézzetek hülyének, inkább segitsetek.

2014. jan. 7. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor én anno otthon voltam veszélyeztetettként, nem jártak hozzám naponta, se havonta ellenőrök, hogy valóban fekszem-e az ágyban.

Nyilván indokolt volt a tp, másképp otthon se maradtam volna. De ugyanúgy jártam vizsgálatokra, vásárolni, moziba, stb.

Igaz, nálam a nap nagyobb részét a fekvés töltötte ki, mert 5 hónapig keltem-hánytam.

2014. jan. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért pózolós - discos képet ne tölts fel facebookra.. :))
2014. jan. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elvileg van.Nehéz munka miatt nem kell táppénzre menni, munkáltatóköteles könnyített munkát biztosítani.
2014. jan. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem a munkahelyemről abba a pillanatba el kellett jönnöm táppénzre mihelyt megtudtam hogy állapotos vok, mert veszélyes anyaggal dolgoztunk, azóta itthon vok veszélyeztett terhesként de még nem jöttek ki ellenőrizni, ilyenkor azt mondták nem szoktak, mivel a táppénzes papíron is rajta van a kód hogy mivel vagy itthon.
2014. jan. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elvileg nekem is jó lett volna másik munkakör,ami kevésbé veszélyes,aztán még sem tudtak adni,így el kellett jönnöm táppénzre.Nem baj,én csinálok egy sulit,még 1,5 év van belőle,az heti 3-4 nap.

Délelőtt általában dokikat járom,mikor kell,délután meg suliba megyek vagy úszni.

Nem hinném,hogy nagyon szigorúan betartja az,akinek nem muszáj.Ha feküdni kell,az megint más.

Nem jó így táppénzen,hogy nem vagyok rászorulva,kicsit néha bűntudatom is van,de ha egyszer a munkámat terhesen tilos végezni mást meg nem tudtak adni,ez van,én ennek is örülök.

2014. jan. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Akkor ha kiderül a terhesség elmegyek háziorvoshoz, vele is megbeszélem, meg utána a munkáltatómmal, hogy van e lehetőség könnyebb munkára. A gond az, hogy fűtetlen helyen dolgozom, és még egy pár hónapig lehet hideg. Amennyiben csak tavasszal sikerül a baba, akkor más a helyzet, de a nehéz fizikai munkát akkor sem folytathatom majd.

Köszi a segítséget.

2014. jan. 8. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!