Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES, bölcsöde, munkáltatói...

GYES, bölcsöde, munkáltatói problémám lenne? Tudnál tanácsot adni? Fontos!

Figyelt kérdés
Szóval eljöttem a munkahelyemről GYESre,nem írtam alá,se felmondást se semmit.Jövő év áprilisig kapom a GYEST. Szeptembertől bölcsibe szeretném iratni a kisfiamat. Kérdésem az,hogy a régi munkahelyemtől kérhetetek e munkáltatói igazolást hozzá? Októbertől mennék dolgozni,de másik munkahelyre. Viszont a bölcsihez meg tavaszig kell a munkáltatóit intéznem(most kérdeztük meg). Egy ismerősöm szerint köteles adni munkáltatóit,hiszen elvileg "ott dolgozom".mert nemtörtént felmondás...
2014. jan. 14. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, elvileg kérhetsz tőle, és neki adni kellene.

Én is így voltam, nekem viszont nem adott a drága főnököm munkáltatóit, mivel kijelentette, miután visszamegyek már nem kíván tovább alkalmazni.

2014. jan. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én sem oda megyek vissza,ez 100%. Akkor nem fog adni? Nekem csak a bölcsihez kéne.Oktobertől megyek máshova dolgozni.
2014. jan. 14. 12:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Tud róla, hogy nem mész vissza hozzá dolgozni? Milyen viszonyban vagytok? Jó vagy rossz vagy semmilyen?
2014. jan. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rosszba váltunk el,és tud róla,Ő sem venne vissza.
2014. jan. 14. 12:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér, mert elvileg ha vissza akarsz menni, akkor neki vissza kell vennie. Sógornőmnél úgy volt, hogy tudta a munkáltató, hogy nem fogja visszavenni hosszú távon, de mivel muszáj, adott igazolást a bölcsihez. Beíratták a gyereket, aztán mikor ment volna már mondta is a főnöke, hogy nem tudja tovább alkalmazni, de a szabadságokat és a felmondási időt meg kell adnia mindenképpen, és az is munkaviszonynak számít. Bölcsiben nem kértek friss igazolást, bár azóta talált másik helyet.
2014. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, ezek alapján nem fog adni. Mert a munkáltatóiba az6t kell neki nyilatkozni, hogy ő téged x időponttól 6 vagy 8 órában visszavesz. Ha rosszba vagytok és nem akar visszavenni, akkor nem fogja megírni neked.
2014. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem fog alapból mit hazudna benne, hogy mikkor mennyi órába vesz fel.
2014. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem kell felvennie,mert nem mondtunk még fel egymásnak.
2014. jan. 14. 15:04
 9/9 anonim ***** válasza:
De azt rá kell írnia.
2014. jan. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!