Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 4 éves a fiam. Ha most teherbe...

4 éves a fiam. Ha most teherbe esnék, mik a lehetőségeim, esélyeim?

Figyelt kérdés

Sajnos határozott idejű munkaszerződésem van,és egyébként sem nézik jó szemmel a kismamaságot,terhesség idején igénybe vett táppénz szóba sem jöhet...

Nem vet fel minket a pénz,de szeretnénk még egy babát,csak nem mindegy hogy milyen esélyekkel indulunk neki.A férjem és én is dolgozunk.

Minden tanács,válasz érdekel.Előre is köszönöm!


2014. jan. 14. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a szerződés lejárta után szülsz amikor már a munkanélküli sem jár( nem tudom te mennyi időt dolgoztál előtte de ez max 3 hónap) akkor csak gyes jár,mivel lejár a szerződésed és nemkötelesek hosszabbítani. De egy kicsit részletesebben írd le mire vagy kíváncsi?
2014. jan. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Több mint két éve folyamatosan dolgozom ugyanannál a cégnél,és továbbra is alkalmazásban maradok,általában 3-6hónapra hosszabbítják a szerződésem automatikusan,eddig fel sem merült hogy meg akarnának válni tőlem.De sajnos tartok tőle,hogy ha esetleg sikerülne teherbe esnem és megtudnák,rögtön találnának kiskaput,miáltal a munkaviszonyomat megszüntethetnék.
2014. jan. 14. 18:45
 3/9 A kérdező kommentje:
Konkrétan arra lennék kíváncsi,hogy ha a szülés időpontja előtt bármikor megszüntetik a munkaviszonyomat,akár dolgozom akár táppénzen vagyok,akkor milyen juttatásokra leszek jogosult?
2014. jan. 14. 18:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem megszüntetik hanem egyszerűen lejár és nem lesz szüléskor élő munkaviszonyod azért nem járna gyed. Persze lehet sakkozni vele, de elég rizikós. Más megoldás mint más munkahely keresés nem nagyon van erre.
2014. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen nem kell fizikai munkát végeznem ami veszélyeztethetné a terhességet,a főnökeim ritkán látnak,a közvetlen főnököm kompromisszumképes.

HA ESETLEG sikerül a szülés időpontjáig is "életben tartanom" a munkaszerződésemet???

2014. jan. 14. 18:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor járna a tgyás és a gyed is utána.
2014. jan. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Esetleg azt is meg tudná mondani nekem,hogy ezek a jelenlegi fizetésem hány százalékát jelentik?
2014. jan. 14. 18:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt pontosan ki tudod számolni, a szüléspillanata eltér az nem változtat rajta, ha van 2 év munkaviszonyod már.

[link]

2014. jan. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2014. jan. 14. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!