Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Összesen mennyi bejelentett...

Összesen mennyi bejelentett munkaviszonyomnak kell lennie, hogy kaphassak GYESt?

Figyelt kérdés

Vagy nem szükséges hozzá munkaviszony? Bocsánat, ha nagyon bugyutának tűnik a kérdés, de eddig nem foglalkoztatott a dolog, így elég tájékozatlan vagyok a témában.

Babát tervezünk a párommal, és az a problémám, hogy összesen kb másfél év bejelentett munkaviszonyom van, ennek a nagy része is csak négy órás.

Mielőtt bárki lehurrogna, jelenleg is dolgozom, mindig is dolgoztam, csak ismerős cégénél, itthonról, és nem vagyok bejelentve, mert így jobban megéri mindegyikőnknek.



2014. jan. 15. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A Gyes alanyi jogon jár. A leírásod alapján ezen kívül kapsz még egyszeri anyasági támogatást (ha 4 pecsét lesz a kiskönyvedben), és családi pótlékot. Az anyasági 65 ezer körül van, a családi 12 körül, a gyes 24-25 körül. :)
2014. jan. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jah, és olvassatok utána a családi adókedvezménynek is, a magzat 91. napos korától jár! :)
2014. jan. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tgyás és gyed csak Miasszonyunk esetén jár minimum a szülést megelőző 2 évben 365 nap.

Különben csak gyes jár ami csak 25 ezer Ft.

2014. jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Mielőtt bárki lehurrogna, jelenleg is dolgozom, mindig is dolgoztam, csak ismerős cégénél, itthonról, és nem vagyok bejelentve, mert így jobban megéri mindegyikőnknek."


De mivel jobb a feketemunka minta bejelentett egy vadidegennek. Ugyan úgy nem fizetsz adót mint egy munkanélküli.

2014. jan. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy bejelentve, akkor tökmindegy mióta dolgozol, mivel nem fizetnek utánad járulékokat (és gondolom te sem magad után) így T-Gyásra és Gyed-re nem leszel jogosult. Legális munkaviszony kellene, hogy legyen, az nem számít, hogy valamikor volt másfél év. Azért remélem a TB-d rendezve van.

A Gyes és a családi pótlék, és az egyszeri anyasági támogatás alanyi jogon jár, így ezeket kapni fogod.

2014. jan. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :)

Persze, a TB-t fizetem magam után.

Így jobban megéri nekem, mert projektjeink vannak, és így, hogy nem kell utánam járulékokat fizetni, így azt a plusz 33 (vagy mennyi) százalékot is megkapom a kezembe, amit vonnának a fizumból, ha be lennék jelentve.

Egyedül annyi a baj ezze, hogy így valószínűleg nem lesz nyugdíjam, ha itt maradok hosszú távon, bár mire annyi idős leszek, sztem kb senkinek se lesz, így is vállalhatatlanul magas már a nyugdíjkorhatár szerintem. :(

2014. jan. 15. 17:22
 7/12 anonim ***** válasza:
Az hogy a tb-t fizeted nem elég.
2014. jan. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

meg mondjuk nem kapsz hitelt, táppenzt, T Gyast, Gyedet.

Naigen, merlegelni kell...

2014. jan. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Akkor azt mondjátok, hogy a szociális háló szempontjából mindenképp kedvezőbb, ha bejelentve dolgoznék legalább egy évet, mielőtt megszületne a baba?

Akkor is, ha így havi átlagban netto 300-350ezer körül van a bevételem, míg bejelentve maximum 200 körüli nettót kapnék?

2014. jan. 15. 19:04
 10/12 anonim ***** válasza:
ezt neked kell eldöntened. Igazából ha megkérdezel egy könyvelőt, ő biztosan meg tudja mondani a tutit. Ha lehetőséged van rá, azért minimálbérre érdemes bejelenteni magad.
2014. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!