Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 16 hetes terhes vagyok, és...

Nyuszóó kérdése:

16 hetes terhes vagyok, és nemvolt még bejelentett munkám. Diák vagyok. Milyen segélyekre számíthatok egyedülállóként? Az apja felső oktatásban tanul, vállalja az apaságot, de nem élünk eggyüt.

Figyelt kérdés
segély,gyerek,baba,diák

2014. jan. 8. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyes+családi pótlék, 1xi anyasági.
2014. jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyes(25 ezer) családi(13 ezer) plusz apától gyerektartás.
2014. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen diák vagy? Ha felsőoktatásban tanulsz (alapképzés vagy felsőfokú szakképzés), kaphatsz "gyed-extrát", ha volt már 2 aktív féléved, és intézménytől függően szociális ösztöndíjat is. Ha ez nem vonatkozik rád, akkor csak gyes és családi pótlék, illetve az egyszeri anyasági.
2014. jan. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Apa is igényelheti a diplomás GYED-et. Nekem ezzel csak az a kérdésem, hogy oké kapom a GYES , GYED,anyasági,családi, de TGYÁS is jár a jogszabály szerint? Mert csak azt olvasom, hogy 1 évig jár a GYED...


Egy 21 éves fősulis és remélhetőleg állapotos kismama :)

2014. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tgyásra nem vonatkozik,de kérdezd meg azért hivatalosan is.

Egy évig jár a diplomás gyed(még a nevében is szerepel,hogy csak azt érinti)és utána csak a gyes ami mellett ellehet már menni teljes munkaidőbe dolgozni.

2014. jan. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy én nappali tagozaton tanulok egy szakközépiskolában
2014. jan. 13. 14:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Azóta mi a helyzet?
2014. okt. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!