Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Férjem augusztustól munkanélkü...

Férjem augusztustól munkanélküli, így azóta nem kapunk családi adókedvezményt. Most jott róla papír, hogy igényeljem meg 2014-re. Hogyan tudom visszamenőleg is kérni? Hol kell intézni? Mit kell tennem?

Figyelt kérdés

2014. jan. 16. 09:55
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

szóval akkor kb10E ft-ot fogok kapni ezután és kb. 40E ft.ot szeptembertől számolva decemberig? vagyis nem is dec.-ig kell számolni,hanem januárig,mert januárban sem kaptam,ha most leadom a papírt,februárban kapok előszor.

jól értelmezem?

2014. jan. 16. 11:59
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy gyereketek van, akkor így lesz.

Most postázzák az adóbevalláshoz az íveket, próbáld megcsinálni a visszaigénylést minél hamarabb, hogy megkapjátok.

2014. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
egy van,igen. hogy tudommegcsinálnia visszaigénylést? milyen papírt kell kitoltenem hozzá? a bevallássale gyütt kell visszaküldenem a kitoltott papírt?
2014. jan. 16. 12:03
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem kaptad meg a napokban a szürke borítékot, amit a NAV küldött?

Ha nem kaptál, akkor innen tudod elektronikusan letölteni az adóbevalláshoz a programot: [link] . Van benne egy PDF alapú tájékoztató is. Ha elakadok, akkor fel szoktam hívni a területileg illetékes NAV ügyfélszolgálatot és mindig segítenek.

2014. jan. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
nem kaptam. szóval ha ezt letoltom és kitoltom,akkor mást papírt nem is kell és visszakapom visszamenőleg a cs.a.k.-t?
2014. jan. 16. 12:44
 16/18 A kérdező kommentje:
bocsesz,hogy ilyen szájbarágósan kell,d inkább így,minthgy rosszul toltsm ki :S
2014. jan. 16. 12:44
 17/18 anonim ***** válasza:

Igen, minél hamarabb küldöd el, annál hamarabb utalnak.

Még egy dolog kell hozzá, hogy megosztottátok a férjeddel a kedvezményt év közben. A férjed nem kapott munkanélkülit (nem is tudom, hogy hívják most)? abból is vonnak adót és nyugdíjjárulékot, abból is vissza tudjátok igényelni!

A megosztást nem tudom, hogy kell intézni - azért érdemes lenne felhívni a NAV helyi információs számát, nekem mindig segítenek és nagyon szájbarágósan.

2014. jan. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

úristen,nekem ez nagyon bonyolult.. :S kapott munkanélkülit amúgy 2,5 hónapig

remélem ha konyvelő elé állok a kínommal, ő mindent el tud intézni maradéktalanul...

2014. jan. 16. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!