Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha munkanélküli valaki, és...

Ha munkanélküli valaki, és nincs jövedelme, visszamenőleg be kell fizetnie maga után a TB-t?

Figyelt kérdés
Ha valaki 5 hónapig munkanélküli volt, most már 1 hónapja dolgozik, és eddig semmilyen jövedelme nem volt (már segély sem) az 5 hónap alatt, visszamenőleg az elmúlt hónapokra ki kell-e fizetnie maga után a TB-t? vagy az arra az időre vonatkozott, nem volt biztosított és kész? ezt behajtja az apeh?
2011. okt. 4. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen

(nem mindegy hogy voltál munkanélküli. ha bejelentett voltál akkor fizették utánad

2011. okt. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű regisztrációtól a munkaügyi központban még nem fizetik senki után a TB-t.

Ha ellátást kapott, akkor fizették.

2011. okt. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha mázlid van megúszod...
2011. okt. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gulis válasza:

Akinek nincs biztosítása saját maga után kéne 5100,- Ft járulékot fizetni, ami csak egészségügyi ellátásra jogosít (nyugdíjra és táppénzre nem).

Én azt szoktam mondani, hogy ha nem voltál beteg az elmúlt 5 hónapban, akkor utólag minek fizetnéd ki ezt az összeget visszamenőleg?! Semmire sem jogosít. Ha elmentél volna abban az időszakban orvoshoz, belenézett volna a számítógépbe (jó esetben!!) és szólt volna, hogy nincs biztosításod és az orvosi ellátás költségeit kiszámlázhatják. (De még ilyet sem láttam az életben.)

Nem hajtja be az APEH (NAV), mert nem is tud róla, hogy be kéne hajtania. Akkor tudja behajtani, ha nincs biztosításod, de akarod (illetve elvileg kötelező), hogy legyen és benyújtod a 11T1011-es nyomtatványt, amiben azt jelzed, hogy akarod fizetni az 5100 Ft-okat havonta. Megkapod a csekkeket és már csak a pénz kell hozzá, az meg már a LEGKEVESEBB...

2011. okt. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kell fizetned!

Én tavaly júliusban voltam hasonló esetben.Elmentem tüdőszűréshez(orvosi alkalmasságihoz) csekket kérni,hát már azt sem adtak,mert 3szor próbálkozott a mami,majd szólt,hogy látogassak már be az oephez.hogy mi is van velem.Mivel én tudtam,hogy mi is a szitu,így elmentem akkor még az APEHhoz,és befizettem az elmaradottságomat.Jé,másnap tiszta voltam.

2011. okt. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt is nézd, hogy az 5 hónap alatt kaptál-e munkanélküli ellátást. Ha igen, mennyi ideig. Ha nem, akkor előtt volt-e munkaviszonyod/nappalis tanulói/hallgatói jogviszonyod és mennyi ideig.

Könnyen lehet, hogy nem is kellett volna fizetned.

Ha viszont kellett volna és nem tetted meg, akkor 5 évre visszamenőleg behajthatja rajtad a NAV, kamatokkal és büntetéssel (bejelentkezési kötelezettség elmulasztása miatt) együtt.

2011. okt. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 5. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!