Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki bejelentkezik, hogy...

Aki bejelentkezik, hogy mostantól fizetem a havi 5100 forintos TB-t attól visszamenőleg tényleg nem kérhetik?

Figyelt kérdés

Úgy értettem, ebből a cikkből, hogy aki most bemegy és bejelentkezik és mondja, hogy tessék itt vagyok, mostantól fizetem az 5100 forintot havonta, akkor attól nem kérhetik visszamenőleg a többi hónap 5100 forintját? Illetve csak akkor kérhetik tőlünk visszamenőlegesen ezeket az összegeket ha, ellenőrzés soránk ránk, akadnak, hogy hoppá ez nem fizeti a TB-t na majd most visszamenőleg kifizeti nekünk kamatostól?

[link]


2011. nov. 30. 11:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy kérhetik-e, én 3 évvel voltam lemaradva.... nem kérték hálistennek, viszont utána az utolsó forintig figyelik. az apehnak nincs olyan jó rendszere, hogy kövesse, hogy te épp hogy álltál-
2011. nov. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Volt egy időpont amikor amnesztiát adtak annak, aki addig nem jelentkezett be, ha akkor bejelentkezett. de ez már évekkel ezelőtt volt.

Mint ahogy a cikkben is írta, a fizetési kötelezettséget a bejelentkezés alapján szabják ki. Nem vizsgálják, hogy jó-e a bejelentkezésii dátumod, vagy sem; előtte jogosult voltál-e, vagy sem.

Viszont 5 évre visszamenőleg bármikor ellenőrizhetik és akkor nemcsak az elmaradt járulékot, hanem a késedelmi kamatait is követelhetik rajtad.

2011. nov. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%

nincs erre valami hivatalos oldal ahol ezt el lehet olvasni? Mert mindenki mást mond...


Amúgy meg akkora marhaságnak tartom, már nem azért, de egyrészt MIBŐL fizessem, ha nincs keresetem, másrészt MINEK fizessem, ha nem veszem igénybe a rohadt orvosi szolgáltatást? Annyira mélyen felháborít ez a baromság, hogy hihetetlen...


20n

2011. dec. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A hivatalos oldalak:

[link]

[link]

A törvény: 1997. évi LXXX. törvény

2011. dec. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

egy kérdés:


Ha mondjuk abbahagytam a sulit ugye 19 évesen, utánna dec. közepéig elvileg volt tbm, kb áprilisban dolgozni kezdtem, és onnantól (4nap megszakítással) augusztus 31-ig volt tb-m, akkor ha megkérdezik, hogy mikortól nincs munkaviszonyom mondjam meg hogy szeptember? mivan ha rájönnek, hogy már előtte valamikor nem fizettem a tb-t? Vagy ezt meg se kérdezik, csak azzal a dátummal kiállítják a csekket?


bocsánat kérdező a kérdésemért, de szerintem ez neked is hasznos lehet.

2011. dec. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nekem az veri ki a biztosítékot, hogy állítólag és azért állítólag mert senki nem tud semmit ebben az országban, mert lusták vagyunk mi magyarok még arra is, hogy információt átadjunk szegény magyar embertársainknak. Szóval az, hogy kamatot számolnak fel a havi 5100 forintos tartozásokra...
2011. dec. 1. 20:57
 7/18 anonim ***** válasza:
vajon mennyi lehet az a kamat....
2011. dec. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
kevés a kamat
2011. dec. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló:

Ha 2010 nyarán fejezted be a sulit, akkor december 15-ig voltál jogosult.

2010 dec.16-tól kellett volna fizetned, amíg munkaviszonyt nem létesítettél.

Ha 2011 aug.31-ig volt munkaviszonyod (legalább 45 napig), akkor passzív jogon még 45 napig jogosult voltál az ellátásokra (OEPes link), azaz október 16-tól kell rendezned magad után a Tbd.

Amikor bejelentkezel, nem vizsgálják a bejelentkezési dátum helyességét, sem az előző időszaki jogosultságokat.

Az általad kitöltött bejelentkezőlap alapján állapítják meg a fizetési kötelezettséget.

Most vagy bejelented az előző időszakot is: 2010 dec.16-tal bejelentkezel, 2011 kb. áprilistól (amikor a munkaviszonyod kezdődött) kijelentkezel (ugyanaz a nyomtatvány)

"mivan ha rájönnek, hogy már előtte valamikor nem fizettem a tb-t?"

Kivetik rád az elmaradt befizetések összegét.

Rád terhelhetik az elmaradt befizetések késedelmi kamatát (ez nemcsak régiónként, de ügyintézőnként is változik, hogy megteszi-e)

Megbüntethet bejelentkezési kötelezettség elmulasztása miatt (mint a késedelmi kamat)

"Vagy ezt meg se kérdezik, csak azzal a dátummal kiállítják a csekket?"

Nem kérdezik, mert nem feladatuk megkérdezni. Te vagy törvényileg kötelezett a bejelentkezésre.

Nem állítanak ki csekket, határozatot küldenek és névre szóló, de összeg nélküli csekkeket (most már csak ha kéred)

2011. dec. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

6-os komment:

"Nekem az veri ki a biztosítékot, hogy állítólag és azért állítólag mert senki nem tud semmit ebben az országban, mert lusták vagyunk mi magyarok még arra is, hogy információt átadjunk szegény magyar embertársainknak."

Ezzel nem tudom, mire gondolsz.

Mi állítólag?

"Szóval az, hogy kamatot számolnak fel a havi 5100 forintos tartozásokra..."

Minden forint tartozásra késedelmi kamatot számolnak fel.

Volt egy fizetési kötelezettséged, nem teljesítetted, vagy késve teljesítetted, joguk van késedelmi kamatot felszámítani.

Ha a visszaigényelt SZJAdat nem fizeti vissza a törvényben meghatározott időn belül, ő is fizet neked késedelmi kamatot.

2011. dec. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!