Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2013 június 6. -a óta van...

Rea25 kérdése:

2013 június 6. -a óta van munkaviszonyom ami határoztalan idejű csütörtökön kiderült, hogy kismama vagyok . Februárban szeretnék elmenni táppénzre fizikai munkát végzek, Így kapok Tgyást és Gyed-et?

Figyelt kérdés
megmarad a munkaviszonyom
2014. jan. 19. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

365 bérezett napnak kéne lennie ahoz, hogy kapj ellátást.

Na meg max annyit lehetsz táppénzen amennyit dolgoztál, vagyis 7 hónapot, a terhessèg meg 9 hónap, nem biztos hogy kitart szülésig a táppénz.

Én dolgoznék a helyedben addig, hogy meglegyen az 1 év minkaviszonyom.

Na meg a doki azért mert fizikai munkát vègzel nem biztos hogy kiír, ha semmi bajod!

2014. jan. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
amikor az első kislányomat vártam akkor már veszélyeztetett terhes voltam (előtte nem dolgoztam akkor végeztem a sulival)félek.hogy baj lesz napi 70 km távolság amit busszal teszek meg... amúgy meg 8 hónap lenne
2014. jan. 19. 17:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Bírom az ilyen munkaundoros kismamákat. Igen, táppénz alatt is biztosított vagy, vagyis a táppénzes napok is beleszámítanak a 365 napba. De remélem tudod, hogy ahhoz, hogy a gyerek 2 éves koráig kapd a gyedet, legalább 562 biztosított nap kell.
2014. jan. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem vagyok munka undoros már bocs ..csak ,hogy volt egy 16 hetes vetélésem pont azért mert nem mentem el vele táppénzre (a munkahelyemen vetéltem el ) félek ez az egész!!
2014. jan. 19. 20:06
 5/12 Jégtánc ***** válasza:
Milyen fizikai munkát végzel?
2014. jan. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
alkatrészeket veszek át ami elég nehéz ládában érkeznek 25-30 kg ládában (egész nap azt pakolni nem olyan vicces) 3 műszakos munka rendben dolgozok
2014. jan. 19. 21:15
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha bejelented a munkáltatódnak, köteles olyan munkakört biztosítani, ahol nem leszel veszélyben sem te, sem a babád. Persze ha nem tud ilyet, akkor jön a táppénz.


365 biztosított napodnak kell meglenni, és ahogy írták is előttem, ebbe beleszámít a táppénz is, így jogosult leszel a tgyásra.

A GYED a jogosultság kezdetét megelőző 2 éven belül megszerzett biztosításban töltött napoknak megfelelő 

időtartamra, de legfeljebb a gyermek 2. életévének betöltéséig jár. 

2014. jan. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedden reggel haza jövök a munkából ,megfürdök utána megyek orvoshoz számításaim szerint a 6.hétben leszek
2014. jan. 19. 21:44
 9/12 anonim ***** válasza:

Remélem minden sima lesz :)

Boldog babavárást!

2014. jan. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) nagyon remélem én is ,hogy minden rendben lesz izgulok...
2014. jan. 19. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!