Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ilyen esetben jár az osztrák...

Ilyen esetben jár az osztrák Gyes?

Figyelt kérdés

Magyarországon ugyebár dolgozhat az anyuka a gyes ideje alatt és kapja ezt a kb. 30.000Ft összegű juttatást.

Nálunk apuka Ausztriában dolgozik,így a munkája mellett jogosultak lennénk az osztrák gyesre,ami szép pénz,így egyértelmű,hogy igényeljük.

A kérdésem az lenne,hogy mi van viszont akkor,ha én nem akarom abbahagyni a munkát és továbbra is dolgoznék.

Ugyebár ez Magyarországon megtehető,hogy nem Gyedet,hanem gyest kapok és kész.

De ezt így is meg lehet tenni?

Tehát apuka Ausztriában dolgozik,igényli azt osztrák gyest én pedig dolgozok továbbra is.

A munkám sajnos nem várna meg és bizony nem szívesen adnék fel egy olyan munkahelyet,ahol 40 órában vagyok bejelentve,de csak kb 8 órát dolgozok hetente és nettó 80.000et megkeresek.

Szóval bőven bírnám a pici mellett.

Valaki tud erre nekem választ adni?

Előre is nagyon köszönöm!


2014. jan. 20. 21:40
1 2
 1/11 Jégtánc ***** válasza:
Inkább a MÁK- ot kérdezd,szerintem nem lehet két országból igényelni.
2014. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyszerre két országból nem lehet juttatást kérni.

Vagy onnét kértek a csp-t, Gyest, vagy pedig itthon.

2014. jan. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én itthon megkaphatom a GYEDet,a párom pedig igényelheti a Gyest kintről ez egészen biztos.

Igaz az osztrák állam az itthon előreláthatólag kapni fogó összeget levonja az osztrák Gyes összegéből.

Tehát kapnék 60Ft GYedet itthon.

Az osztrák állam kb. 440 Eurót adna,de ebből levonják a 60eFtotmat.

Tehát ez tuti,ennek utánajártunk.

Itt az a kérdés mi van,ha én továbbra is dolgozni szeretnék????Dolgozhatok e az osztrák gyes mellett?

2014. jan. 20. 22:42
 4/11 anonim ***** válasza:

En ugy tudom, hogy a kovetkezokepp szabalyozzak. Gyes mellett (kinderbetreuungsgeld) idekint csak a minimumot lehet kereseni, ami kb havi 300 euro. Ennyi plusz beveteled lehet osszesen. Azt sajnos nem tudom, hogy a magyar munkavallalas ebben hogy szamit bele.

Viszont szerintem bejelentett kinti lakcim kell hozza. Ennek nezz utana.

2014. jan. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kint csak heti 10 órát lehet dolgozni gyes/gyed mellet.A különbözeti családit tudjátok igényelni.Az osztrák gyes csak akkor működik ha neked Ausztriába van állandó lakcímed, de akkor magyarba nem lehet, mivel két EU-s országba csak egy lehet.A pénz pedig attól függ hogy hány hónapra választod meg pl 20+4 20hót anya tud igénybe venni a + 4et apa pl két szezon között és erre a verzióra jár 600 valamennyi de van 15hós 30+valamennyi(ott jár 400körül) és így tovább
2014. jan. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Heiszenberger Márta. válasza:

Kinti bejelentett lakcím egész biztosan nem kell,nem egy rokonom és ismerősöm igényelte így a Gyest és meg is kapták egytől-egyig,pedig egyiküknek sincsen kinti bejelentett lakcíme.

A konkrét kérdésedre én sem tudom válaszolni,mert egyikük sem akart tovább dolgozni,de engem is érdekelne a válasz.

2014. jan. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez biztosan nem igaz, mert az osztrák állam weboldalán szerepel ez a kikötés:

törvényesen az országban kell tartózkodni, bejelentett lakcímmel.

SZóval az nem elég hozzá, hogy te Magyarországon élsz, a férjed meg kijár dolgozni.


Aki tud németül, nézze meg a feltételeket:

[link]

2014. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, ha a férjed igényli kint, s munka ellenőrzést kap, akkor megbukhat, hogy többet dolgozik mint lehet.

Na meg kell a kinti lakcím neki.

2014. jan. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bár nem mostani a kérdés,de nálam most aktuális. Kérdező, sikerült választ kapnod a kérdésre?


Dolgozhatsz itthon, osztrák gyes mellett?

2014. nov. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Valami fejlemény?? Szinte ugyanebben a cipőben járok én is!!

Annyi hogy nekem még itthon van egy önkormányzati lakásom is, ha meg abból ki kell jelentkezzek hogy ausztriai állandóm lehessen az cinkes mert elveszik.. :( Vagy elég az osztrákot tartózkodásinak is megjelölni??!!

Levelezhetnénk olyanok, akik hasonló cipőben járnak, és tudnánk eszmecserét folytatni, hátha tudunk egymásnak segíteni!

2015. jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!