Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Aki ért a GYED-del kapcsolatos...

Aki ért a GYED-del kapcsolatos kérdésekhez segítene nekem? Első kérdésem 365 nap biztosított nap, ebből 180 naptári, vagy munkanap munkaviszony kell? Jár-e nekerm vajon így GYED?

Figyelt kérdés
kicsit hosszú lesz előre is bocsi. Tehát. 2010 05- 2013-05 hóig GYES-en voltam kislányommal. Azután (estin) érettségiztem, ami alatt biztosítva voltam. 2013 nyarán volt pár nap diákmunkám. 2013-tól regisztrált munkanélküliként lettem bejelentve, ami 2013 október 14-től változott, mert elkezdtem egy tanfolyamot a munkaügyin keresztül, amelynek br. összege olyan 56. e forint körül van. Július 7 re vagyok kiírva, a tanfolyam szeptemberig tart, tehát szülés alatt is be leszek jelentve. Tehát jár-e így a GYED, vagy ne reménykedjek csak GYES lesz belőle? Ha járna akkor milyen összegre lehet számítani, miből számolják ki?? Előre is köszönöm.
2014. jan. 22. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ebből nem lesz GYED.
2014. jan. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyébként: [link]

Itt van elég info amiből Te is le tudod szűrni a lényeget számodra.

2014. jan. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem igazán értek ehhez, ezt olvasgattam pont én is, de nekem eddig azt mondták, + úgy értelmezném, hogy járna.
2014. jan. 22. 14:44
 4/5 A kérdező kommentje:
Sikerült felfognom, köszi a választ.Tényleg nem fog járni. :(
2014. jan. 22. 15:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem fog járni tgyás és gyed, csak gyes, mivel nincs rendes 365 nap rendes munkaviszonyod. Az, hogy az iskolák által biztosítva vagy, az csak azt jelenti, hogy jogosult vagy az ingyenes orvosi ellátásra!
2014. jan. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!